Půjde tedy o souboj prvního celku se třetím a hlavně o souboj o nejvyšší příčky v tabulce. A také o dobrou výchozí pozici pro zbývající zápasy podzimní části soutěže. Okresní derby nejnižší krajské soutěže se hraje v sobotu od 10.15 hodin na hřišti ve Vykáni.
Manažerům obou celků jsme před zápasem položili stejné otázky. Jak se tedy k derby staví manažer Čechie Vykáň Václav Bryndza? Jaké derby očekává jeho protějšek Václav Kupr?

Čeká vás derby se soupeřem, který bojuje stejně jako vy o nejvyšší příčky. Jak bude podle vás utkání vypadat?
Bryndza: Věřím, že to bude velmi kvalitní utkání, ve kterém budou chtít oba týmy zvítězit a bude se hrát nahoru dolů atraktivní fotbal pro diváky, které tímto zvu do Vykáně.
Kupr: Soupeř, i když je nováček, tak svými výsledky budí respekt. Věřím, že toto utkání bude sledovat rekordní návštěva vykáňského klubu,  vzhledem k tomu, že se bude hrát o první příčku a také díky dopolednímu termínu. Zápas bude mít náboj nejen jako derby, ale i díky futsalovým reprezentantům na obou stranách. Domácí jsou mírnými favority, budou spoléhat na útočnou hru.

Na co nebo na koho v táboře soupeře si musíte dát největší pozor?
Bryndza: Poříčany mají velmi kvalitní tým, o čemž svědčí jejich dosavadní výsledky, musíme hrát zodpovědně a dát si pozor na všechny hráče.
Kupr: Viděli jsme všechny domácí zápasy soupeře. Víme o jeho přednostech především v útočné fázi, mají nejlepšího střelce v soutěži. Známe také soupeřovy slabiny, které předpokládám v utkání využijeme a utkání zvládneme.

Oba týmy jsou hodně produktivní, mají nastříleno nejvíce gólů. Padne i v tomto derby hodně branek?
Bryndza: Myslím, že žádná divoká přestřelka to nebude.
Kupr: Právě, že jsou oba týmy produktivní, tak to bude podle mého názoru opatrný fotbal. Na vývoj utkání bude mít velký vliv, kdy padne první branka. Náš brankář Klíma má střelce soupeře přečtené. Můj tip – v utkání vychytá nulu nebo dostane maximálně jednu branku a to ještě po teči nebo z penalty.

Vykáň je zatím první, Poříčany jsou se ztrátou jediného bodu na třetí pozici. Co bude znamenat pro vývoj ve skupině, pokud váš tým prohraje?
Bryndza: Náš tým neprohraje. Horní polovina tabulky je hodně vyrovnaná, teď teprve přijdou utkání, kdy si budou brát body navzájem týmy z horní poloviny tabulky.
Kupr: Nemyslím si, že by případná prohra něco znamenala. Je to dlouhodobá soutěž, každé mužstvo může zaváhat. Máme před sebou tři kola, kdy se mezi sebou utkají všichni favorité z Nymburska, my, Vykáň, Libice, Sokoleč. Těším se, jak bude vypadat tabulka po těchto zápasech.