Vykáni se nepovedl start do okresního derby

Málokdo asi čekal, že by Semice ve Vykáni urvaly bod. Ale stalo se. „V prvním poločase to z naší strany nebylo ideální. Měli jsme mezery v obraně a toho soupeř využil. Hlavně útočník Koštíř. Hosté zaslouženě v poločase vedli, my jsme se téměř k ničemu nedostali. Nezačali jsme vůbec dobře a brzy jsme inkasovali z penalty první gól. To byl špatný start do utkání," uvedl po zápase manažer vykáňské Čechie Václav Bryndza.

Ten byl ještě v poločase přesvědčený, že se jeho týmu povede obrat. Jenže hosté rychle přidali čtvrtý gól. „Fakt jsme věřili, že to kluci ještě zvládnou. Ale za stavu dva čtyři přišel zlomový moment zápasu. My jsme byli v tlaku, hrálo se stále na půlce soupeře. David Jarolím vnikl do šestnáctky a dvěma hráči byl jasně faulován. Rozhodčí ale rozhodl, že to faul nebyl a Davidovi dal žlutou kartu. Ta už byla druhá, takže musel do sprch. Měli jsme jednoznačně kopat pokutový kop, přesto nám rozhodčí vyloučil nejlepšího hráče. I v deseti jsme hráli na půlce Semic. Je v nás obrovská hořkost z výkonu hlavního rozhodčího," byl pořádně naštvaný Bryndza.

Čepelka: Pochvalu zaslouží všichni hráči

Na jedné smutek zmar a zklamání, na té druhé radost z vítězství. „Postavili jsme to na bojovnosti. A k tomu přišla i kvalita. Na soupeře jsme byli velmi dobře připraveni," byl spokojený vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Jeho mužstvo vedlo už o čtyři branky, domácí ale dvěma zásahy snížili. Semice si pak výhru pohlídaly. „V poločase to bylo o tři branky, chvíli po změně stran jsme přidali čtvrtý gól. Trefoval se hlavně Koštíř, který se tentokrát nemýlil. Nakonec jsme se ale pomalu báli, abychom to zvládli. Vítězství jsme ale udrželi a zaslouženě jsme vyhráli," řekl Čepelka.

Závěr byl hodně emotivní, Semice tomu však nepodlehly. „Emotivní to bylo hlavně ze strany domácích. Ti asi čekali, že nám dají pět gólů, ale my jsme je zaskočili. Pochvalu si zaslouží všichni hráči za odbojované utkání," dodal semický vedoucí mužstva.

Napravovat musíme víc utkání, má jasno Kafka

Ostré se v Mnichově Hradišti povedl parádní vstup do utkání. Hosté rychle vedli, záhy přidali druhou trefu. „Celý první poločas jsme odehráli velmi dobře. Kluci si za svoji tréninkovou píli všechny body zasloužili. Ve druhém poločase to byla ve velkém větru loterie, ale my jsme to zvládli a přidali jsme čtvrtý gól," byl spokojený trenér Ostré Jiří Kafka.

Jeho tým tak složil reparát za nepovedené domácí utkání s Berounem, kdy přišel o všechny body v samotném závěru. „My ale musíme napravovat víc zápasů," usmál se Kafka.

Ostrá podala velice dobrý výkon, měla i další šance. Střelecky se dařilo Jakubu Nedorostovi, který se už v prvním poločase trefil dvakrát. „Nastoupil po delší době a odehrál to výborně," chválil hráče jeho nadřízený.