Převaha domácích fotbalistů byla sice obrovská, ale střelecky to nedokázali vyjádřit. „V koncovce se nám poslední dobou nedaří. Už to tak bylo ve Velimi," uvedl po utkání manažer Vykáně Václav Bryndza.

Jeho mužstvo mělo obrovské množství šancí, dokonce zahodilo dva pokutové kopy. Nakonec rozhodl Dlouhý až deset minut před koncem. „Neproměnili jsme spoustu šancí, které jsme si vytvořili. Hráli jsme pořád na půlce soupeře, ale chyběla nám koncovka. Bylo to až extrémní, měli jsme velké množství šancí a to nemluvím o penaltách. To se ale stane. Mělo být hotovo už o půli," měl jasno Bryndza.

Čelákovice urputně bránily, a to i v posledních patnácti minutách, kdy hrály bez dvou vyloučených. „Hosté bránili výborně. Dopředu měli jen jednu šanci v první půli, kterou hned proměnili, ve druhém poločase měli také jen jeden brejk. Určitě nám to neulehčili," řekl manažer Čechie.

Jeho tým měl v nastavení velké štěstí. Po standardní situaci musel vytáhnout bravurní zákrok gólman Kosmák. „To je prostě fotbal. Nedáme góly devadesát minut a pak se klepeme o výhru do poslední minuty," dodal Bryndza.

Velkou zásluhu na slušném výsledku měl hlavně hostující brankář Aleš Hlaváček. Ten mnohokrát vychytal domácí střelce, navíc i oba bratry Jarolímy z pokutových kopů. „Bylo to něco neskutečného, takový zápas jsem snad ještě nikdy nezachytal. Bránili jsme super, blokovali jsme střely, já jsem klukům s něčím pomohl," zářil spokojeností démon v čelákovické bráně.

Ten tak mohl litovat pouze toho, že jeho tým prohrál a na první jarní výhru stále čeká. „Na body jsme nedosáhli, což je to nejhlavnější a to mě mrzí. Ale výkon nebyl z naší strany špatný," řekl Hlaváček. „Je na nás deka," dodal čelákovický brankář.

Čelákovice si mohly na svoji vítěznou nitku navléknout další korálek. Doma porazily mužstvo Velimi těsně 2:1. „První poločas byl z obou stran velice kvalitní. Na šance vyrovnáno, ale na rozdíl od soupeře jsme dokázali své šance proměnit," popisoval první poločas zápasu manažer poříčanského klubu Václav Kupr. „Úvod druhého poločasu patřil Velimi a jejich standardním situacím, kdy jednou zazvonila tyč naší branky a zároveň nás několika zákroky podržel brankář Klíma. Hosté začali hrát na riziko, což jsme mohli využít v několika brejkových situacích, bohužel jsme nedokázali dát finální přihrávku," dodal manažer Kupr.

V některém z dalších vydání tištěného Nymburského deníku přineseme rozhovor s brankářem Unionu Alešem Hlaváčkem, a také s vykáňským útočníkem Jiřím Dalekorejem, který nemohl kvůli dohodě klubů nastoupit.