„Zatím z kádru odešel Tomáš Živnůstka, který projevil přání vrátit se zpátky do klubu (Kněžice, které přijaly možnost hrát I.B třídu – pozn. red.), a Kuba Nedorost, který se rozhodl posílit Krchleby. O dalších hráčích bude rozhodovat průběh přípravy,“ vyjádřil se Bobek.

Z nových hráčů se Bohemii podařilo získat Herčíka a Nepovíma z Nymburka. Dále Boru z Kolína a po půlroce se vrací Javorek ze Třech Dvorů. K úplné spokojenosti se Poděbrady snaží zkvalitnit  mužstvo o stopera.

Cíle jsou jasně dány. „Určitě by se nemělo stát, abychom odstartovali soutěž jako v loňské sezoně. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky, a protože je v soutěži mnoho nových mužstev, bude letošní ročník určitě dramatický a zajímavý,“ je si jistý trenér.

Tým z lázeňského města zatím odehrál dva přípravné zápasy - s Kolínem (prohra 0:3) a Libiší (prohra 1:6). „Snažíme se prostřídat celý kádr. I když do přípravy mělo nastoupit čtyřiadvacet hráčů, bohužel pro zranění a dovolené je počet nižší. Proto i v hodnocení se zabýváme spíše možností uplatnění hráčů na různých postech. I jejich zástupnost a morální vlastnosti před týmovým výkonem a výsledkem. Plusem je, že dostatečně prověříme kvality všech hráčů v kádru,“ líbí se Bobkovi.

Další utkání Bohemii čeká ve středu 24. července v Českém Brodě. Dále v sobotu 27. července prověří nováčka divize v Hlinsku. Následuje utkání ve středu 31. července s účastníkem pražského přeboru v Újezdě a potom generálka v Hlízově.

Markéta Stiborová

Ilustrační foto
Krajský přebor bude v Lysé po pětačtyřiceti letech