Lysá – Bohemia 1:1, pen. 3:1

„Pro nás to byl moc těžký zápas. V prvním poločase byli hosté lepší, silnější na balonu, kombinačně lepší a přežili jsme také jednu obrovskou šanci, kdy hosté nastřelili v závěru první půle tyč. Na začátku druhého poločasu jsme se ujali vedení, ale vzápětí jsme byli potrestáni vyloučením hráče a následným proměněným trestným kopem. Pak nás Poděbrady mačkaly a mačkaly, ale my jsme to ubojovali. Kluci jezdili a bylo vidět, že chtějí uspět. Penalty to už je loterie, tam jsme měli více štěstí," uvedl po derby spokojený vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr.

„Pro nás je to obrovská ztráta, ale nedá se nic dělat a jedeme dál. V utkání jsme byli po celou dobu lepším týmem, ale jak je vidět, není nám to nic platné. Měli jsme převahu, šance, ale proměňování gólových situací nám nevyšlo. Trefili jsme třikrát brankovou konstrukci, ale máme jen jeden bod. V posledních patnácti minutách jsme měli drtivou převahu, obrovský tlak, ale domácí to svojí obětavostí ubránili. A pak se nám nevedlo ani při penaltách, kde jsme ze čtyř pokusů proměnili jen jeden," smutnil po zápase asistent poděbradského trenéra Miroslav Dolejš.

Branky: 49. Baran – 52. Bobek. Rozhodčí: Rybka. ŽK: 2:4. ČK: 51. Schneiberg (Lysá). Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Slovan Lysá nad Labem: Fišer – Schneiberg, M. Šlingr, Urban, Kubín – Hodboď (46. Baran), L. Novák, O. Poborský, Růžička (89. Kodeš) – D. Novák (74. Rudzan), Sosnovský (87. Horváth).
Bohemia Poděbrady: Václavík – Kubánek (46. Havierník), Suchánek, Bobek, Jareš – Tůma, Rulc, Brabec, Voříšek – Billý (6. Hruška), Martínek (76. Hněvsa).