Není zvykem, aby přípravné utkání týmu hrajícího I.A třídu přihlíželo sedm set lidí. Jenže v Poděbradech na Bohemii se to stalo skutečností. A není divu. V dresu domácích nastoupil exreprezentant Bořek Dočkal, který v tomto klubu s fotbalem začínal. A na druhé straně hrál jeho kamarád a spoluhráč ze Sparty David Lafata. „Příjemným zpestřením byla příprava s Olešníkem před zraky sedmi stovek diváků. I to byla zajímavá prověrka, zejména pro mentální stránku našeho mladého mužstva. Odehrát takový zápas se jen tak nepodaří,“ pochvaloval si zkušený kapitán Bohemie Jiří Voříšek.

Jinak byla příprava podle jeho slov krátká. „Přípravné období bylo relativně krátké, přestože nikdo z mužstva neplnil reprezentační povinnosti, ale o to více intenzivní,“ žertoval Voříšek. „Trénovalo se ve vysokém počtu hráčů třikrát týdně a sehrála se tři přípravná utkání.“

Výkony týmu a jednotlivých hráčů měly v přípravných utkáních vzestupnou tendenci. „Zápasy nám ukázaly, že každým týdnem se zlepšuje herní projev našeho mužstva a progres jednotlivých hráčů. Jestli po zimní přípravě trenér Tomáš Kubánek říkal, že máme do základu patnáct hráčů, tak teď jich bude přinejmenším alespoň sedmnáct,“ podotkl zadák poděbradského mužstva.

Změny v kádru nejsou skoro žádné. Je vlastně jen jediná. „Změny jsou opět téměř minimální. Došlo pouze k doplnění brankářského dua Málek – Fiška o nově příchozího Tůmu, který naposled chytal ve Voticích. Stále ctíme mantru výchovy vlastních odchovanců,“ přidal Voříšek a neodpustil si další vtipnou poznámku. „V tomto ohledu byl pro nás ještě zajímavý Bořek Dočkal, kterého jsme v přípravě zkoušeli. Ale usoudili jsme, že bude potřebovat nějaký čas na aklimatizaci,“ řekl s nadsázkou a se smíchem zkušený fotbalista.

Bohemia by ráda patřila mezi špičku soutěže. „V minulé sezoně jsme absolvovali hned několik zápasů, které byly pro nás v některých ohledech ´poprvé´ a tím snad získali cenné zkušenosti. Pokud se poučíme z chyb a nalezneme herní konzistenci, tak budeme chtít usilovat o přední příčky,“ přeje si za všechny hráče i funkcionáře Voříšek.

Bohemia Poděbrady začne hned hodně zajímavým a sledovaným střetnutím. Hraje na půdě velkého a odvěkého rivala Polabanu Nymburk. „Očekávám souboj dvou ambiciózních celků, které budou chtít soupeře porazit nejenom výsledkově ale i fotbalově. Pro nás ideální příležitost, jak získat sebevědomí a úspěšně vkročit do nové sezony. Snad i před početnou diváckou kulisou,“ věří na startu nové sezony kapitán Bohemie Poděbrady Jiří Voříšek.