Byl to boj do poslední chvíle. Doslova a do písmene. Nic nebylo jasné. Závěrečný zápas okresní III. třídy skupiny B měl rozhodnout o tom, kdo půjde do okresního přeboru. Rezerva Městce Králové do bojů promluvit nemohla, přestože velkou část sezony vedla, ale její A – tým ztratil šanci na postup a cesta byla zavřená. Ta se naopak otevřela dvěma poděbradským mužstvům, rezervě Bohemie a Slovanu. Lázeňské derby muselo rozluštit tajenku postupujícího.

Souboj posledního kola vyhrála Bohemia, která měla výhodu domácího prostředí. A také toho, že její A tým odehrál své utkání o den dříve a mohla využít některé hráče. Slovan sice jako první skóroval, ale domácí se pak rozstříleli a soupeři nasázeli nepopulárního bůra. Postup byl stvrzen jednoznačným výsledkem 5:2.

„Postup rezervy mi udělal velkou radost. V minulé sezoně postoupil A tým, letos B tým. Pokud se to bude opakovat každý rok, nebude to špatné,“ vtipkoval manažer poděbradské Bohemie Miroslav Tomáš. „Okresní přebor je zajisté kvalitnější soutěž pro přípravu dorostenců na přechod do dospělého fotbalu i pro rozehrání hráčů, kteří nebudou úplně vytížení v áčku,“ střádá už nyní plány na další sezonu Miroslav Tomáš.

Mužstvo dovedl k postupu jako hlavní trenér Richard Calda, který dříve za Bohemii odehrál spoustu sezon v krajském přeboru. „Bylo to těžké, to je jasné. Až do konce,“ hlesl Calda.

A kdy začal věřit v postup? Až ve druhém poločase posledního zápasu? Nikoli. „Já jsem věřil už na začátku sezony. Jinak bych do toho nešel,“ uvedl trenér rezervy Bohemie.
Oslavy si ale neužil. „Musel jsem jít do práce, takže u mě žádné oslavy nebyly na pořadu dne. Ale hráči to určitě dostatečně oslavili i za mě,“ usmíval se Calda.

Rovných šedesát bodů získala Bohemia a Městec Králové B. Na pětapadesáti zůstal Slovan Poděbrady. A co další celky? Vodu v nejvyšších patrech tabulky hodně dlouho čeřily Odřepsy. Měly ambice, chtěly výš, ale nepovedlo se. A to byly nejlepší v tabulce doma. Na svém trávníku prohrály jen jediné utkání. „Jenže právě tenhle zápas s rezervou Bohemie byl klíčový. My ho nezvládli, udělali jsme spoustu chyb a padla na nás deka,“ vyprávěl trenér Odřepes Karel Leština. „Pak jsme prohráli ve Velenicích a do byl definitivní konec nadějí,“ popsal Leština okamžiky, kdy jeho tým ztratil veškeré naděje na vrchol tabulky.

A co další celky? O favoritech bylo celkem brzy jasno. Dost dlouho před koncem sezony bylo také jisté, že padat bude jen jeden tým. Tím jsou Mcely. Získaly pouze dvanáct bodů, inkasovaly sto čtyři branek. Nepomohlo jim ani sedmnáct (!) vstřelených gólů Martina Hojsáka, čímž se stal třetím nejlepším střelcem soutěže. Hodně solidní vizitka. Obrácenou stranou mince je také jeho sedmnáct žlutých karet a jedna červená, čímž se stal nejtrestanějším borcem skupiny B.

Úplně nejlepšího střelce nehledejte v kádru prvních třech celků. Osmadvacet gólů nastřílel Michal Káninský z Velenic. Svému celku vlastně vystřílel sedmou příčku tabulky. Že je to přehnané? Ale vůbec ne! Vždyť je to polovina všech gólů celého mužstva.

Jen pro úplnost. O deset gólů zaostal druhý v pořadí, královéměstecký Ladislav Krejčí.