Do nové sezony ale vyrazí bez posil. Vrátil se jen Dvořák, to je ale spíše alternativa pro rezervní tým. Do Rakouska odešel Radek Skuhravý, což je také jediný muž poříčanského kádru, který odešel. Posílením týmu tak bude jednoznačně návrat zkušeného univerzála Balšánka. Ten prodělal vleklé zranění, ale v přípravných zápasech už nastoupil a je připravený zasáhnout do bojů o mistrovské body.

Cíle mužstva nejsou nijak přehnané. „Střed tabulky,“ vystřelil rychlou odpověď jeden z trenérů mužstva Zdeněk Šmejkal. „Něco jako na začátku té minulé nedohrané sezony. Nemáme velké cíle,“ přidal kouč.

Dvě předešlé sezony se nedohrály. Ta minulá měla dokonce jenom osm kol. Fotbalisté tak půjdou do bojů po velice dlouhé nucené přestávce. „Myslím, že se to zcela určitě projeví na kvalitě soutěže. Hlavně se obávám toho, že bude přibývat hodně zraněných,“ uvedl Šmejkal.

A nemusí chodit daleko. I jeho kádr už počítá dva zraněné borce.

„Kdo bude mít širší kádr, bude to pro něj velké plus. A to my rozhodně nejsme. A některé týmy opravdu dlouho netrénovaly, protože dodržovaly nařízení. Kdo má peníze, bude na tom dobře,“ přemýšlí nahlas Šmejkal.

Jak bylo řečeno, Poříčany by se smířily s klidným středem tabulky. Ale kde hledat favority na startu nové sezony. „Určitě to bude Kolín, Náchod a Vysoké Mýto,“ vyjmenoval třejmě nejsilnější soupeře poříčanský kormidelník.

A právě jeden z těchto favoritů na příčky nejvyšší, celek Vysokého Mýta, bude prvním protivníkem Poříčan v právě začínajícím soutěžním ročníku. „Musíme využít domácího prostředí a našich diváků. Slavit úspěch můžeme pouze bojovností a nasazením. A já věřím, že nám pomohou naši fanoušci. Kvalitou je Mýto někde jinde. My jsme ale na naše hřiště zvyklí,“ věří v úspěch na poříčanském pažitu kouč Zdeněk Šmejkal.

Takže kdo by chtěl vidět premiérový start Poříčan v letošní divizní sezoně, může v neděli dorazit na tamní stadionek. Start utkání je v 17 hodin.