Předchozí
1 z 3
Další

Osloveným jsme položili stejné anketní otázky. Je Ivan Hašek správná volba nebo koho jste chtěli vidět na lavičce národního týmu vy? Co říkáte na nové asistenty? A co hříšníci z Belmonda, měl je vzít nový kouč na milost či nikoli?

NYMBURSKO

Ondřej Murárik (trenér Polabanu Nymburk): Já s volbou nemám žádný problém. Naopak jsem velice zvědavý, jak si povede a zúročí své zkušenosti. K tomu si určitě vybral asistenty, kterým věří a kteří ho budou dobře doplňovat a se kterými si bude rozumět a půjdou za společným cílem. Já osobně bych ty tři hříšníky na EURO nebral, byl to podraz na trenéra, spoluhráče a fanoušky. Navíc peněžitý trest pro ně není žádný trest, je potřeba ukázat, že se na repre nejezdí pro legraci.

Tomáš Kubánek (hrající trenér Bohemie Poděbrady): S volbou trenéra jsem spokojený, společně s Víťou Lavičkou to pro mě byli jediní kandidáti, kdo na pozici hlavního trenéra mohli aspirovat na základě svých lidských vlastností, zkušeností a úspěchu. S výběrem asistentů jsem také spokojený. Oba za sebou mají kus práce. Hříšníky bych na milost nebral. Bohužel pro ně to byla veliká chyba a ani jeden z nich není pro reprezentaci tak důležitý, aby se jim to muselo promíjet. A navíc konečně bude standardní situace zahrávat někdo, kdo umí kopat do míče (smích).

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Poříčany (3:1)
Lákání posil je složité. Měl jsem asi sto schůzek, prozradil poříčanský Doležal

Jan Bobek (fotbalista Krchleb): Volba trenéra mě nijak nepřekvapila a byla to pro mě v podstatě jediná vhodná volba, když beru v potaz veškeré požadavky, které byly nastavené. Co se týče asistentů, čekal jsem, že bude jedním z nich Luděk Klusáček, který byl v hodně klubech právě Haškův asistent. Obě zvolená jména mě ale mile překvapila. Otázka hříšníků je velmi složitá a trochu se to ve mě pere. Nemyslím si, že by to byl zase až tak velký průšvih, co se stalo. Spíš bych řekl, že problém byl, kdy se to stalo. To bylo velice nevhodné už vůči národu, ale hlavně vůči bývalému realizačnímu týmu, kterému to podrazilo definitivně nohy. A to je potřeba, aby současný tým trenérů zvážil, s hráči promluvil a rozhodl se, zda jim šanci dá nebo ne. Co se tyče Coufala a Brabce, byla by škoda je nemít na EURU. O Kuchtovi až tak přesvědčený nejsem.

Marek Ramšák (fotbalista Pátku): Jestli to bude dobrá volba nebo špatná se ukáže, ovšem těžko vybírat někoho lepšího, když to nikdo dělat nechce. Ale i když jsem Sparťan, tak bych si tam přál trenéra Trpišovského. Složení asistentů se mi líbí, oba mají vynikající úspěchy a doufám, že to přenesou i do naši repre. Ti hříšníci, tohle je věc trenéra, ale určitě pro naši reprezentaci jsou to důležití hráči. Za mě bych je určitě vzal.

Štěpán Urban (fotbalista Poříčan): Za mě asi nejlepší varianta z českých trenerů. Složsní realizáku je super, jsem s tím naprosto spokojený. Hříšníky, pokud budou mít výkonnost, tak bych nominoval, nikdo není neomylný.

KOLÍNSKO

Martin Snížek (hrající předseda Kouřimi): Nemám se složením realizačního týmu problém a věřím, ze na EURU budeme předvádět lepší fotbal, než v závěru kvalifikace. Hlavní trenér by měl vše spíše řídit a mít u hráčů respekt, na taktické a herní věci tam má asistenty a další lidi. Moc dalších možností nebylo, Trpišovský je vázaný ve Slavii a při vší úctě ke všem ostatním tady nevidím nikoho opravdu výrazného, snad jen Svědík. Stejně bude záležet hlavně na tom, jakou formu budou mít na EURU hráči z klubu a zda budou zdraví. Hráči z Belmonda šanci asi dostanou, když budou mít formu na jaře. Těžko se budou odmítat a nechávat doma. I když v případě Brabce si myslím, že pokud na EURO pojede, tak ne do základu.

Václav Jindra (trenér Zásmuk): Zda je Hašek dobrá volba, ukáže až čas. Svaz ho prezentuje jako úspěšného trenéra, co působil v zahraničí. Kdo si ale o tom něco přečetl, tak dobře ví, že v zahraničí zrovna moc úspěchů neposbíral, spíš naopak. Za mě by asi nejlepší volba byl Trpišovský. V poslední době asi dlouhodobě úspěšný trenér. Toho ale Slavia odmítla uvolnit. Nebál bych se angažovat Martina Svědíka. Myslím, že patří k těm lepším trenérům u nás. Jaroslav Köstl, pravá ruka Trpišovského, ten si myslím, že má co reprezentaci dát. Má zkušenosti z těžkých zápasů v Evropě, je mladý, má chuť pracovat. Jaroslav Veselý. Vůbec netuším, proč zrovna on. U gólmanů Radek Černý. Myslím ,že v pohodě. Trénuje ve Slavii a má za sebou slušnou kariéru. Co se týká hříšníků z Belmonda, tak si myslím, že je nový trenér vezme na milost. Nemá tak široký výběr hráčů a hlavně Coufal by se těžko nahrazoval.

Matěj Kasal (fotbalista Velimi): Z trenéra úplně nadšený nejsem představoval jsem si někoho koncepčního, ale těžko se mi to hodnotí, jelikož jsem nikdy neviděl zápas týmu pod panem Haškem. Na druhou stranu zajíci se počítají až po honu a věřím, že pan Hašek na EURU v Německu ukáže, proč byl zvolen právě on. Vybral bych zahraničního trenéra, protože to funguje v hodně národních týmech a chtěl bych to zkratka vidět i u českého národního týmu. Popřípadě kdyby musela být česká volba, tak by se mi nejvíce zamlouval pan Svědík díky jeho koncepční práci ve Slovácku. Asistenti pana Haška se mi velmi zamlouvají, ať už jde o pana Köstla díky práci s Jindřichem Trpišovským nebo druhý asistent Veselý, který ukázal v Bohemians, že má co nabídnout. A hříšníci? Těžká otázka, kterou bych nechtěl řešit (smích). Na jednu stranu udělali chybu, které se stávají, na druhou stranu v tom nechali celou kabinu před nejdůležitějším zápasem kvalifikace a ukázali, že je jim asi jedno, jestli na EURO pojedou. Takže se přikláním spíše k názoru, že bych je nevzal.

SK Hřebeč - SK Kladno 1 : 1, Divize B, 30. 9. 2023, tehdejší trenér Kladna František Douděra jde do Kolína
Kolín má nového trenéra. Vasila Boeva nahradil František Douděra

Zdeněk Novák (manažer Velkého Oseka): Myslím si, že trenér Hašek je dobrá volba. V otázce asistentů již tento názor nemám, tam si myslím, že volba měla být jiná. Všichni jsme jenom lidé, ale jít pařit před takto důležitým zápasem není dobré. Něco to asi ukazuje o atmosféře, která v nároďáku panovala. Já bych je na milost nebral, ale trenér je dle mého názoru omilostní.

Jan Kukal (fotbalista Velimi): Upřímně, já bych pana Haška asi nezvolil. Vůbec nevím, co od něj můžu čekat. Vím, že dva roky trénoval Spartu, ale to je tak všechno. Podle mě může jen překvapit. Ale, uvidíme. Já osobně bych si u národního týmu dokázal představit třeba pana Svědíka a nebo pana Trpišovského. A možná bych se nebál sáhnout ještě hlouběji do klobouku a vytáhnout trenéra z nižší soutěže. U všech se mi líbí jejich zápal pro hru, nebojí se riskovat a mají zajímavé a odvážně taktiky. Tři hříšníky bych na milost bral. Byla to blbina, ale jsme lidi a odpouštět se má. Navíc si to budou pamatovat a budou makat třikrát tolik. To je můj názor.

Petr Šafránek (trenér Plaňan): Trenér ještě nezačal pracovat a již mnozí spekulují, zda to byla správná volba. Takže bych nechal trenéra pracovat a pak se ukáže, jaká volba to byla. U repre bych rád viděl Trpišovského, ale teď to bylo nereálné a jeho čas teprve přijde. Otázka asistentů - tam trenér ví koho a proč si vybral. Aféra Belmondo. Hráči museli předem vědět, co to způsobí a že to nezůstane bez odezvy. Následná omluva je za mě absolutně nedostačující a určete by jim prospělo nebýt na nějaký čas součástí národního týmu. A velmi bych zvažoval vzít je na EURO. Myslím, že každý je nahraditelný. Tak uvidíme postoj trenéra Haška.

KUTNOHORSKO

Roman Masopust (trenér Vrdů): Volba trenéra byla ukázka amatérismu vedení českého fotbalu. Trenér Šilhavý měl být odvolán hned po ME 2020, kde jsme přes postup do čtvrtfinále hráli katastrofální fotbal z pravěku. Nynější výměna pak měla být rychlá, s předem nachystaným řešením. Ivan Hašek je pro mě nečitelný trenér, u kterého nevidím ani dlouhodobý úspěch u týmů, které trénoval, ani se mi nevybaví herní styl a progres jeho týmů. Nemám rád řeči o speciální mentalitě českých hráčů, volil bych úspěšné zahraniční trenéry, třeba Marka Papszuna. Naopak velmi se mi líbí dvojice asistentů Köstl a Veselý. Budu věřit, že budou mít co největší pravomoce. Podle mě by nový trenér neměl řešit, co bylo, a měl by si vybrat hráče podle sebe.

Pavel Chuchla (hrající trenér Sázavy): Volba byla už dlouho jasná. Moc možností nebylo. Já bych radši viděl zahraničního trenéra. Vidíme to na příkladu jiných sportů, kde to velmi dobře funguje. Házená, basket i individuální sporty. I v hokeji nám to přineslo po dlouhé době úspěch. Trenéři ze zahraničí se nestarají o to naše zoufalé politikaření a nedělají kompromisy, aby si udržely místo. Z tohoto pohledu věřím, že pan Hašek nebude poslouchat ty všechny rozumbrady, co se kolem fotbalu nahoře pohybují. Myslím, že to nemá zapotřebí. Asistenti musí makat a být loajální. Trenér bude muset hráče velmi rychle srovnat do latě a ty partičky, které tam evidentně jsou a nejdou spolu, dát dohromady. A to souvisí s těmi třemi. Nemáme žádné Maradony a úspěch může přijít pouze týmovým výkonem a nesoulad v kabině je pro nás konec. Nebral bych je. Ostatní se leknou a budou hodní jak miminka. A fotbalově nám chybět nebudou. Jedině Schick je výkonnostně odskočený, jinak ty ostatní jsou na všech pozicích zastupitelní.

Tomáš Frejlach (trenér Malešova): Ani jednoho trenéra neznám osobně, takže nemůžu hodnotit. Všechno ukáže čas. O Ivanu Haškovi se mluví jako o velké osobnosti. Fotbal se vyvíjí, s hráči musí být úplně jiná komunikace. Věřím, že je to správná volba. Za mě by byla volba Víťa Lavička. Trénoval mě v Liberci, takže znám jeho kvality. Tři hříšníky si musí vyřešit realizační tým. Já bych se k tomu nevyjadřoval.

Z fotbalového utkání divize C Čáslav - Benešov
Čáslav posiluje. Po kouči Kučerovi přišel jeho jmenovec, ve hře je třeba Nešpor

Libor Křelina (fotbalista Kutné Hory): S výběrem nového trenéra národního týmu moc spokojený nejsem, raději bych volil nějakou „mladou krev" nebo zahraničního trenéra. Snad změna trenérského složení pomůže ke dlouhodobě zlepšeným výkonům reprezentace. Hříšníky bych zpět do reprezentace nepovolal, toto si profesionálové před takto důležitým zápasem nemohou dovolit.

Jan Jícha (fotbalista Kácova): Z volby nejsem nadšený, ale ani mě nijak nepobuřuje. Ivan Hašek je určitě osobnost, kterou musí trenér reprezentace být. Nechci hodnotit jeho trenérskou praxi, respektive úroveň týmů, ve kterých trénoval. Z tohoto pohledu si myslím, že mohla být volba lepší, ale to bychom museli jít cestou zahraničního trenéra a na to evidentně nejsme na FAČRu připraveni. Velmi dobře jsou vybráni oba asistenti, kteří dle mě nebudou jen trenérovými schvalovači rozhodnutí, ale i důležitou opozicí. Podle mě je nyní nejlepší český trenér Jindřich Trpišovský. Hříšníky ze srazu v Olomouci bych na EURO nevzal, jednak o to asi tolik nestojí, jak ukázali svým chováním, ale může to být i precedent pro jejich případné následovníky v tomto směru. Tipuji, že realita bude opačná, tzn. nový trenér se s nimi dohodne a na turnaj pojedou.