Pandemie koronaviru do značné míry zřejmě změní podobu fotbalových zápasů. Třeba v Polsku uvažují o tom, že by rozhodčí museli nastupovat v helmách, aby tak snížili riziko přenosu infekce kapénkami, či že by ze stejného důvodu používali elektronické zařízení místo klasické píšťalky.

Další výrazná změna se týká tribun. Ty totiž mají zůstat prázdné. Pořádání fotbalového utkání bude většinou podmíněno omezeným počtem osob, do nějž se sotva vejdou lidé nutní k realizaci takového utkání. Přítomnost tisícovek diváků v hledišti není z epidemiologického hlediska žádoucí.

Tím pádem by značně utrpěla atmosféra při zápasech často tvořena třeba zpěvem nejrůznějších chorálů. Na Pyrenejském poloostrově ale pro tenhle problém našli řešení.

Uvažuje se tak o možnosti, že by se na zbývajících utkáních španělské nejvyšší soutěže mohly pouštět chorály fanoušků z reproduktorů, aby se tak alespoň částečně suplovala zápasová atmosféra. A to by mohlo být přínosné jak pro většinu fotbalistů, kteří jen neradi hrají před ztichlými tribunami, tak třeba i pro atraktivnější televizní přenosy.