Žádný Ronaldo, žádný Messi. Hvězdou číslo 1 je nyní Lewandowski, to je bez debat. Čtyřiatřicetiletý kanonýr láme rekordy jako na běžícím pásu. O další zápis do dějin se postaral v utkání proti českému mistrovi.

Lewandowski se stal vůbec prvním hráčem, který v Lize mistrů vstřelil hattrick za tři různé kluby. Kromě Barcelony a Bayernu se mu to povedlo i v dresu Dortmundu.

Další ohromující čísla? Pro Lewandowského to byl celkem šestý hattrick v Champions League. Fenomenální Ronaldo a Messi jich mají o dva více. „Je to úžasný útočník,“ rozplýval se nad další show polského šutéra Gary Lineker, bývalý anglický fotbalista a nyní televizní expert a glosátor.

Hattrick proti Plzni měl pro Lewandowského ještě další speciální příchuť. Věnoval ho totiž manželce Anně k jejím středečním narozeninám.

„Lewandowski zase ukázal svoji extratřídu, jeho zakončení a výběr místa jsou fenomenální,“ žasnul trenér Viktorie Michal Bílek. „Dvakrát to uklidil k tyči, mrzí mě ten třetí gól, tam jsem možná mohl udělat trochu víc,“ přemítal v útrobách Camp Nou gólman Jindřich Staněk.

Splatí každé euro, které za něj klub vysolil

Nad lehkostí, s jakou Lewa sází góly, se rozplýval i někdejší profesionální hráč a současný komentátor Jakub Podaný. „Lewandowski by dal gól i v tenise…,“ naťukal na twitteru.

Sedminásobný nejlepší střelec bundesligy má v Barceloně pohádkový plat. Díky čtyřleté smlouvě si vydělá v přepočtu téměř 1,3 miliardy korun. Je sice teprve začátek sezony, ale už teď je jasné, že slavnému velkoklubu z Katalánska se tahle posila rozhodně vyplatí.

„Lewa je nenasytný, hraje a nutí tým hrát. Ví, co funguje, a čte celý prostor,“ chválil svou hvězdu kouč Barcelony Xavi. „Nevím, jestli je nejlepším střelcem v Evropě, ale pro nás je nejlepší. Dal hattrick, ale taky pracoval pro tým. Naprosto vyspělý hráč.“

Sestřih zápasu Barcelona - Plzeň:

| Video: Youtube