„Ano, dostal jsem žádost od vlastníků skupiny Nordic Football Group asi před rokem a o minulém víkendu se všechno dotáhlo,“ prozradil Karlsson pro švédský Sportbladet. Skupina Nordic Football Group přitom oficiálně přebrala většinové vlastnictví klubu teprve v pondělí.

„Bude to pořádně velká zábava. Obecně mám velký přehled o sportu, ale těším se, až se naučím, jak to chodí ve fotbalovém světě a v roli majitele. V takovém klubu se dá pracovat se spoustou zajímavých věcí,“ doplnil hvězdný hokejový obránce.

Klub, který sídlí v anglickém městě Burton upon Trent, vznikl v roce 1950 a od té doby se z nižších pater anglického fotbalu prokousal až do druhé nejvyšší ligy. V EFL Championship působil dvě sezony mezi lety 2016 a 2018 a poté sestoupil do EFL League One, kde hraje dodnes. Poslední sezonu zakončil na 20. místě – tedy jako poslední tým, který nesestoupil do nižší soutěže. I s novými majiteli teď doufá v lepší zítřky.

„Burton je můj oblíbený tým, v minulosti byl můj tým Arsenal. V 90. letech a na začátku nového tisíciletí jsem je sledoval hodně pozorně a teď v posledních letech jsem se o ně zase začal zajímat. Teď doufám, že jednoho dne uvidím Burton hrát proti Arsenalu,“ vyhlašuje sebevědomě čtyřiatřicetiletý Švéd.

Hvězdný bek z Landsbro zažil před rokem v NHL historickou sezonu, když v dresu San Jose posbíral 101 kanadských bodů. Po sezoně přestoupil do Pittsburghu, ale na vysněný Stanley Cup dál čeká. Letos s Tučňáky ani nepostoupil do play-off, díky čemuž se mohl představit v Praze a Ostravě na mistrovství světa, z nějž si odvezl bronzovou medaili.

Karlsson ale není jediným slavným hokejistou, který si zahrál i na českém šampionátu a na stránkách Burtonu se objevuje mezi osobami ve vlastnické struktuře klubu. Dalším takovým je norský útočník Mats Zuccarello, který momentálně za mořem obléká dres Minnesoty.

Tato dvojice ale rozhodně není mezi hokejisty první, která se zapojila do vlastnických struktur v anglickém fotbale. Už v roce 2022 vstoupili do klubu Plymouth Argyle, hrající druhou nejvyšší soutěž, švédský obránce Victor Hedman a český útočník Ondřej Palát. Společnost, jejíž součástí jsou i bývalí spoluhráči z Tampy Bay, by v současnosti měla vlastnit necelých 12 % klubu.

Karlssonův ani Zuccarellův podíl v Burtonu není známý. Obránce Pittsburghu, který má za mořem smlouvu na jedenáct a půl milionu dolarů za sezonu až do roku 2027, momentálně tráví čas po šampionátu na dovolené v Ottawě s rodinou.

„Asi za týden poletíme do Švédska a budeme tam po většinu léta. Bude to fajn,“ těší se Karlsson a vyhlíží úspěchy svého nového fotbalového klubu.