V pondělí večer klub oficiálně oznámil, že kompletní trenérský štáb ligového mužstva byl odvolán. Jozef Weber sice v únoru podepsal údajně nevypověditelnou smlouvu, podzimní trápení ale neustál. Boleslav se souží jednu příčku nad sestupovými pozicemi a v deseti utkáních získala jen osm bodů.

Definitivní tečkou za Weberovou štací byly porážky v Příbrami 1:2 a v neděli i doma s Teplicemi 0:2. Oba týmy se v ligovém pořadí pohybují kolem Boleslavi a nezdary s přímými konkurenty byly velmi citelné.

Odvolaného Webera na pozici hlavního trenéra A mužstva střídá Karel Jarolím. Ten už za sebou jedno funkční období u boleslavského fotbalu má – a velmi úspěšné. Na lavičku Bolky usedl v lednu 2014 a hned dovedl tým na třetí příčku. V následujících dvou ligových ročnících skončila Boleslav pod jeho velením shodně čtvrtá.

V květnu 2016, těsně poté, co středočeský tým dovedl k zisku domácího poháru, podepsal s klubem tříleté prodloužení stávající smlouvy. Hned v létě však své působení ukončil a nahradil Pavla Vrbu u kormidla české reprezentace. První boleslavskou misi zakončil Jarolím po 948 dnech s bilancí 38 výher, 19 remíz a 19 porážek.

Národní tým vedl Karel Jarolím dva roky. Skončil u něj 11. září 2018 po sérii špatných výsledků a od té doby byl bez trenérského angažmá. Letos na jaře s ním jednal příbramský majitel Jaroslav Starka, nakonec k dohodě nedošlo. Jarolím měl v té době nakročeno do zahraničí, ve hře bylo angažmá ve Spojených arabských emirátech, kde už dříve trénoval, ale i tato možnost zůstala nezrealizovaná.

K trénování se tak vrací až teď – a také na důvěrně známou adresu. Jeho prvotním cílem bude vyvést boleslavský mančaft z výsledkového i herního marastu a poskočit o pár příček výš. První pokus bude mít v sobotu v Opavě.