Slovan Pdy – Kostomlaty 3:2

„Věděli jsme, jaký zápas nás čeká, a že když ho zvládneme, už se před nás v tabulce nikdo nedostane. I to si myslím některé z nás ovlivnilo a začátek zápasu byl z naší strany trochu nervózní. Nedařilo se nám akce dotahovat do konce a dost jsme je kazili. Hosté pak šli z jediné akce do vedení. I tak jsme ale byli více na míči a ke konci poločasu jsme vyrovnali. V kabině jsme si něco řekli a par věcí změnili a bylo to znát. Předváděli jsme pěkné akce a na hřišti dominovali. Jen posledních asi deset minut jsme přestali hrát a hosté snížili střelou, kterou jsem měl vychytat. Jinak jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl gólman Slovanu Poděbrady Martin Hadvičák.

„Domácí mají kvalitní tým a do utkání vstoupili kombinační hrou, měli mírnou převahu. Nechtěli jsme jenom bránit, chtěli jsme podržet míč a jít do brejků. Dali jsme první branku, ale ke konci poločasu domácí srovnali. Nezachytili jsme úvod druhé půle a dostali jsme dva góly. Přeskupili jsme řady a posledních dvacet minut jsme byli lepší. Jen jsme ale snížili. O gól byli domácí asi lepší, ale zahráli jsme si výborný fotbal, utkání mělo kvalitu a já jsem s výkonem spokojený,“ uvedl trenér poražených Martin Šulc.

Branky: 45. Šulc, 54. a 62. Nikulin – 16. Neagu, 85. Vorlíček. Poločas: 1:1.

Kovanice – Seletice 4:1

„Hráli jsme hrozně. V prvním poločase jsme byli o hodně horší, ztráceli jsme míče, bylo to špatné, přesto jsme vedli. Vysvobodil nás poločas. Hned na začátku druhé půle jsme přidali druhý gól a pak už se jen dohrávalo. Ve druhém poločase to byl takový přátelák. Dobré jsou tři body, ale výkon byl špatný,“ byl kritický kovanický trenér Lukáš Kout.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, byli jsme lepší. Ale stále dostáváme hloupé góly. Herně jsme na soupeře měli. Kovanice do čeho koply, to jim tam spadlo. Vítězství si domácí zasloužili, ale kluci nehráli špatně,“ řekl seletický funkcionář Jaroslav Kulhánek.

Branky: 11. Král, 51. Krejčík, 84. a 90. Kukla – 87. L. Kulhánek. Poločas: 1:0.

Bohemia B – Semice B 1:1

„Zase jsme ztratili dva body. Šancí jsme měli dost, ale vychytal nás hostující gólman. Soupeř nechtěl moc hrát a od šedesáté minuty šlapal vodu. I tak jsme přes šance nebyli schopni dát druhý gól. Chybělo nám kousek štěstí. Škoda, že soupeř nechtěl moc hrát fotbal a určitě byl spokojený s bodem. Snad vyloupíme za týden Přerov, kde nás nečeká nic lehkého,“ zhodnotil utkání hráč Bohemie Roman Brtna.

„My jsme zápas nezačali dobře. Už v páté minutě jsme prohrávali 1:0. Dost jsme se potýkali s umělou trávou, tento povrch nám moc nesedí. Poděbrady byly daleko rychlejší. Dá se říci, že jsme měli dost štěstí. Hodně nás podržel náš brankář a pro nás je to zlatý bod,“ komentoval hráč Semice David Houška.

Branky: 5. Uher – 12. Houška. Poločas: 1:1.

Jíkev – Rožďalovice 7:3

„Když pominu prvních patnáct minut, s výkonem jsme spokojeni. V prvním poločase jsme opět zahodili, co se dalo. Ve druhém jsme se zdravě naštvali a hosty výrazně přehráli. Zaslouženě jsme výsledek otočili. Druhá půle byla od nás směrem dopředu vynikající. Kromě kvality jsme přidali v rychlosti a nasazení. Hrál se opět velmi dobrý fotbal. Deset branek je tomu důkazem,“ popsal zápas hrající trenér Jíkve Vít Caudr.

„Hráli jsme u velmi kvalitního soupeře. Do zápasu jsme ale vstoupili dobře, dali jsme ve třetí minutě gól na 0:1. Za chvíli jsme přidali druhou branku a v poločase vedli 0:2. Druhou půlku, co se dělo, na to jsme nedokázali zareagovat. Ani jsme se nenadáli a Jíkev srovnala. Tím to ale neskončilo a domácí přidávali další branky. Nás to složilo a pak už jsme jen tápali. Soupeř si s námi dělal, co chtěl, druhá půlka pro nás byla těžká,“ shrnul trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

Poločas: 48. Haluška, 60. Beneš, 62. Kóňa, 67. Veselý, 71., 89. a 91. Fichtner – 3. a 81.Chlomek, 7. Hora. Poločas: 0:2.

Kněžice – Opočnice 2:0

„Utkání představovalo šance na obou stranách. První poločas, na začátku ve dvaceti minutách, měl soupeř asi tři tutovky. Ty ale hosté neproměnili. Poté my jsme tam měli také asi tři vyložené šance, ale nedali jsme je. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, z toho jednu těsně před koncem utkání a vyhráli jsme dva nula,“ okomentoval zápas kněžický manažer Tomáš Živnůstka.

„Zápas jsme si prohráli sami, neproměnili jsme vyložené šance. Během prvních deseti minut jsme šli třikrát sami na bránu. Ani jednou jsme nedali. Nemáme žádného střelce, který by pro nás dával rozhodující góly. Pak bohužel inkasujeme v nepřehledných situací. V tomto případě jsme soupeře napadali, ale v koncovce jsme selhali. I druhý poločas jsme začali dobře, soupeř hrál na brejky,“ uvedl hráč Opočnice Martin Svoboda.

Branky: 61. Michl, 89. P. Šorm. Poločas: 0:0.

Všejany – K. Lhota 3:0

„Sice vypadá výsledek přesvědčivě, ale na začátku utkání to byl oboustranný a útočný fotbal. První příležitost si vypracovali hosté, kdy musel zasahovat náš brankář. My jsme uhodili v 15. minutě po rohu na přední tyč. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme přidat druhý gól, abychom se přestali strachovat o výsledek. To se povedlo, kdy Bouška střelou po zemi na zadní tyč navýšil na 2:0. Pak nejlepší hráč na hřišti Šváb přidal na 3:0 a bylo rozhodnuto. Soupeř odpadl a my si to do konce zápasu pohlídali,“ byl spokojený trenér Všejan Jan Truksa.

„V prvním poločase jsme měli dvě dobré příležitosti ke skórování, abychom se dostali do vedení. Domácí ale své šance využili a po chvíli vedli 1:0. Ve druhém poločase jsme se moc do šancí nedostávali. Domácí zaslouženě vyhráli,“ řekl předseda Kostelní Lhoty Miroslav Štok.

Branky: 15. Putorík, 52. Bouška, 58. Šváb. Poločas: 1:0.

Hr. Jeseník – Přerov 3:0

„Se soupeřem jsme sehráli poměrně vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách. My jsme je dokázali proměnit a to zejména náš útočník Ott, který dal hattrick a byl nejlepším hráčem na hřišti. Hosté své příležitosti neproměnili a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ byl rád po vítězném střetnutí trenér Hrubého Jeseníku Dalibor Javůrek.
„Neřekl bych, že jsme byli horším týmem. První půlku jsme byli i lepší, ale neohrozili jsme bránu. Jsme úplně jaloví do útoku. Fotbal se hraje na góly. Soupeř potrestal naši chybu a vedl v prvním poločase 1:0. Ve druhé půlce byl soupeř lepší, bylo hodně nakopávaných balonů. Domácí přidali dva góly a bylo po zápase. U nás je největší problém hlava a chtít otočit utkání,“ popsal prohraný zápas kapitán Přerova nad Labem František Skuhravý.
Branky: 17., 58. a 83. Ott (3. z PK). Poločas: 1:0.

Tabulka

 1. Slovan Poděbrady⋌ 21 19 1  1 75:12 58
 2. Jíkev⋌ 21 14 1  6 91:47 43
 3. Kostomlaty⋌ 21 13 2  6 58:32 41
 4. Všejany⋌ 21 10 5  6 47:30 35
 5. Kněžice⋌ 21 10 5  6 50:36 35
 6. B. Poděbrady B⋌ 21  9 6  6 46:36 33
 7. Rožďalovice⋌ 21  9 2 10 44:48 29
 8. Hr. Jeseník⋌ 21  7 5  9 35:60 26
 9. Kovanice⋌ 21  7 4 10 36:53 25
10. Kost. Lhota⋌ 21  7 3 11 50:64 24
11. Seletice⋌ 21  5 5 11 28:44 20
12. Semice B⋌ 21  5 5 11 37:57 20
13. Přerov n. L.⋌ 21  4 3 14 20:61 15
14. Opočnice⋌ 21  3 3 15 28:65 12

Sestava kola

Zemánek (Semice B) - Koutský (Přerov), Znamínko (Slovan Pdy), Mišák (Slovan Pdy), Stibor (Bohemia Pdy) - Kubánek (Bohemia Pdy), Fichtner (Jíkev), Chlomek (Rožďalovice), Šváb (Všejany) - Zalabák (Kostomlaty), Ott (Hrubý Jeseník).

Markéta Stiborová