Sn Poděbrady – Kněžice 3:0

„O všem podstatném rozhodl první poločas, kdy jsme dali první branku z penalty a ke konci poločasu po krásné akci druhou. Kvalitním výkonem a držením míče jsme si vedení hlídali a soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli,“ popsal vítězství Slovanu Poděbrady jeho trenér Michal Lovětínský.

„Začátek jsme zaspali a vůbec nezachytili tempo soupeře, který toho využil a dostal se do vedení. Po obdržené brance jsme se zvedli, vytvořili si gólovou šanci a měli jsme asi tři nebezpečné střely. Branku jsme nedali a soupeř nás před půli potrestal. Ve druhém poločase jsme si už nic nevytvořili, domácí zápas zkušeně dohráli a přidali ještě jeden gól. Na body jsme neměli,“ uznal kněžický hráč Václav Šorm.

Branky: 7. a 44. Mišák, 76. Nikulin. Poločas: 2:0

Seletice – Jíkev 0:1

„Utkání bylo spíš bojovné, na našem hřišti se nedá hrát líbivý fotbal. Oba týmy měly asi stejně šancí, ale Jíkev dala po rohu gól a za to si odváží body. Kluci nechali na hřišti, co mohli a měli jsme na remízu,“ přemýšlel nahlas seletický funkcionář Jaroslav Kulhánek.

„Získali jsme tři body a všichni jsou v pořádku, takže jsme spokojeni. Pro naše kombinační mužstvo to bylo za trest. Hrály se všechny možné sportovní hry, nejvíce asi nohejbal. Vystihuje to heslo: co nejvýš a nejdál. Nezávidím domácím hráčům a hráčům soupeře, kteří ještě v Seleticích nehráli. Hřiště je neregulérní a nemělo by se na něm hrát. Měli jsme štěstí, že se hrálo aspoň po dešti,“ vyprávěl hrající kouč Jíkve Vít Caudr.

Branka: 31. Balcar. Poločas: 0:1.

Opočnice – Bohemia B 1:1

„Jedno z našich vydařenějších utkání. Bylo to remízové utkání, i když hosté měli v prvním poločase více šancí. Po změně stran jsme se jim vyrovnali. Kdyby se ale hrálo delší dobu, stejně asi nikdo branku nedá. Výborný výkon podal Jakub Potůček a po zranění to se ctí odehrál Bradna. Celá obrana byla kompaktní,“ řekl opočnický zadák Martin Svoboda.

„Měli jsme vyhrát. Jen do poločasu jsme měli čtyři gólové šance. Proměnili jsme ale pouze jednu. Druhý poločas soupeř vyrovnal. My měli ještě dvě stoprocentní šance, ale neproměnily jsme je. Ztratili jsme body, protože s úctou k soupeři, takhle slabého soupeře už nepotkáme,“ uvedl k zápasu hráč Poděbrad Roman Brtna.

Branky: 60. M. Rychlík – 40. Lacina. Poločas: 0:1.

Rožďalovice – K. Lhota 9:5

„Tento zápas se hodnotí těžko. Výsledek 9:5, to je jako v cirkuse. Pro diváka to ale asi bylo atraktivní. Vstoupili jsme do zápasu špatně, kdy jsme v páté minutě inkasovali gól. Tím se spustila přestřelka. My jsme dokázali rychle vyrovnat. Skóre jsme dotáhli na 5:1 a pak jsme přestali hrát. Do druhé půlky jsme si řekli, že to tak hrát nemůžeme. Přidali jsme sice góly na 7:2, ale dalších dvacet minut jsme opět nehráli. Jen jsme se hnali jako malí kluci za balonem. Naši útočníci nám zařídili ve dvou asi sedm branek. Těžko se to komentuje, když jsme doma dostaly pět gólů. Ale spokojeni jsme s body, které jsme potřebovali,“ popsal utkání trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

„Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Snažili jsme se hrát s Rožďalovicemi fotbal. Nechtěli jsme být jen zalezlí před naší bránou a odkopávat balony. Myslím si, že fotbal jsme hráli, ale dopouštěli jsme se spousty chyb. Za to nás domácí trestali. Rožďalovice měly dobré hráče do útoku a potvrdily to několika góly. My se bohužel nemůžeme nějak chytit. A i když jsme dali pět branek, tak to na vítězství nestačilo,“ ohodnotil předseda Kostelní Lhoty Miroslav Štok.

Branky: 7. a 30. Hora, 31., 52. a 80. J. Najmon, 37. a 43. F. Veselý, 75. M. Najmon, 90. Chlomek – 5. Roman Fink, 45. Pokorný, 65. Lexa, 73. M. Kvíz, 85. Šťastný. Poločas: 5:2.

Kostomlaty – H. Jeseník 6:3

„„V prvním poločase jsme v podstatě dali čtyři góly, ale vedli jsme jen o dva. Jednu branku jsme si dali vlastní. Soupeř přijel s takovou obrannou taktikou, že bude vyrážet do brejků. Nicméně nám pomohly standardní situace. Povedl se nám nástup do druhé půle, kdy jsme přidali gól na 4:1. To byl podle mě zlomový okamžik zápasu. Pak už soupeř spíše rezignoval, my jsme přidali branky na 6:1. Na konci zápasu jsme bohužel vypadli z koncentrace a obdrželi jsme dva góly, kdy soupeř zkorigoval stav na hokejových 6:3,“ zhodnotil utkání trenér Kostomlat Martin Šulc.

„Hrálo se na těžkém terénu. Ze začátku se nám povedlo vstřelit úvodní branku, kterou ale rozhodčí nepochopitelně neuznal. Poté šli domácí do vedení z penalty. Nám se podařilo vyrovnat ze standardní situace. Po několika minutách si myslím, že jsme měli kopat penaltu my, ale rozhodčí ji neodpískal. Poté šli domácí do vedení z přímého kopu. V úvodu druhého poločasu jsme dostali další branku a tím byl zápas rozhodnutý. Pak už se utkání dohrávalo. Domácí udělali v závěru méně chyb, proto zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Hrubého Jeseníku Dalibor Javůrek.

Branky: 17. a 31. Vorlíček (2. z PK), 45. vlastní Jeník, 46. Dvořák, 75. Janáček, 77. Neagu – 25. vlastní Zalabák, 80. Zdobinský, 87. Rys. Poločas: 3:1.

Přerov – Kovanice 1:3

„Prohráli jsme 1:3, i když jsme vedli 1:0. Dělali jsme chyby a tím jsme soupeři dopřáli tři body. Soupeř měl pouze asi čtyři, pět šancí. My jsme převážně hráli celý zápas, měli jsme šance, ale neproměnili jsme. Tam je opět problém,“ uvedl po utkání hráč domácích František Skuhravý.

„Bylo to záchranářské utkání podle bodového zisku týmů. Vypadá to, že my a Přerov se budeme prát o záchranu. První poločas byl vyrovnaný, spíš se odehrával uprostřed hřiště. Moc šancí ale nebylo. Ve druhé půli jsme brzy dostali gól, kdy jsme měli dvakrát balon na noze. Bohužel jsme se nedokázali dostat do vápna, navzájem jsme se trefili a míč doskákal do naší branky. Ale hráli jsme dál, po gólu jsme se nepoložili a soupeře jsme dokázali zatlačit. Pak jsme domácím dali během asi sedmi minut tři branky a v pohodě jsme utkání dohráli,“ byl rád trenér Kovanic Lukáš Kout.

Branky: 50. Šenkýř – 70. a 72. Kubina, 75. Hobort. Poločas: 0:0.

Semice B – Všejany 1:1

„První poločas byl lepší soupeř, byl důraznější. První půli nás hodně zachraňoval gólman. Ten chytil čtyři vyložené šance. V poločase jsme mohli prohrávat 0:4, možná i více. Ve druhé půli jsme převzali o trochu víc iniciativu my. Povedlo se nám z penalty vyrovnat. Na konci to bylo rozhádané. Bylo dost strkanic a rozhodčí měl co dělat, aby to udržel na uzdě. Bohužel už jsme nic neproměnili. Zápas bych označil jako hrdinství těch, co byli na hřišti, protože hrát v takových podmínkách, je těžké. Hlavně že se nikdo nezranil,“ zhodnotil hráč Semic David Houška.

„Zápas se hrál na špatném terénu. My jsme měli lepší nástup. Dostali jsme se do dvou velkých šancí, které jsme neproměnili. Prvně brankář neudržel střelu a hráč překopl prázdnou bránu. Po dvacáté minutě hry pak byli lepší domácí. My jsme se ve 35. minutě po rohu ujali vedení. Do poločasu jsme tahali za delší konec. Ve druhé půli to bylo těžké, kraje hřiště byly dost podmáčené. Ale pak jsme přišli o Boušku, který po strkanici se stoperem odešel se zraněním ze hry. To nás trochu oslabilo. Následně domácí vyrovnali po penaltě,“ popsal trenér Všejan Jan Truksa.

Branky: 60. Jelínek (z PK) – 37. Šváb. Poločas: 0:1.