Seletice - H. Jeseník 1:1

„Výsledek je spravedlivý. Hosté jako první vedli, nám se podařilo vyrovnat. Hra odpovídá remíze, na obou stranách bylo stejně šancí,“ uvedl Jaroslav Kulhánek, funkcionář seletického oddílu.

„Na těžkém terénu se hrálo vyrovnané utkání, kdy jsme po půli vedli. Domácí hrozili ze standardních situací a pět minut před koncem vyrovnali. A to i přesto, že už hráli v deseti,“ kroutil hlavou předseda Hrubého Jeseníku Roman Sodoma.

Branky: 82. M. Čepek - 30. Procházka. ČK: 59. J. Kulhánek (S). Poločas: 0:1.

Opočnice - Kostomlaty 5:2

„Čekali jsme těžkého soupeře, což se potvrdilo. Začali jsme ale velice dobře, vypracovali jsme si tři vyložené šance a v poločase jsme zaslouženě vedli dva jedna. Ve druhém poločase jsme pokračovali v zodpovědném výkonu a přidali jsme další tři góly. Náš výkon byl velice dobrý, kluci zaslouží pochvalu,“ byl spokojený opočnický trenér Jiří Petrášek.

„O fotbale nemůžu říct nic, protože jsme žádný nepředvedli. Z naší strany to byl nevydařený zápas, který jsme odchodili a odflákli. Bylo to bez nasazení a domácí nás trestali z rychlých protiútoků. Od začátku bylo všechno špatně. Domácí bojovali jako tým a to jim stačilo,“ rozčiloval se kouč poražených Martin Šulc.

Branky: 20. M. Rychlík, 21. Jiří Potůček, 57. a 81. Kravchuk, 76. Jakub Potůček - 36. Vlach, 89. Vorlíček. ČK: 87. Pivný - 87. Zalabák. Poločas: 2:1.

Jíkev – Kovanice 10:0

„Utkání bylo jednoznačné od první minuty. Výkonnostní rozdíl mezi námi a soupeřem byl obrovský. Hráli jsme s chutí a zastříleli jsme si. Soupeř má náš obdiv. Utkání dohráli sice s velkým brankovým rozdílem, ale se ctí,“ zhodnotil zápas hrající trenér Jíkve Vít Caudr.

„Výsledek utkání vypovídá sám o sobě. Byla to jednoznačná záležitost. Vůbec jsme se nechytali. Měli jsme i nějaké problémy se sestavou. Ale to nás samozřejmě neomlouvá. Na soupeře jsme neměli, byl to jednoznačný zápas,“ řekl smutně trenér Kovanic Lukáš Kout.

Branky: 15. Haluška, 20. Kóňa, 35. Beneš, 47., 52. a 61. Winter, 57. a 85. Balcar, 60. Opelka, 80. Carboch. Poločas: 3:0.

K. Lhota – Bohemia B 2:3

„Myslím si, že to byl zápas, který jsme neměli prohrát. V prvním poločase jsme začátek trošku zaspali. Prohrávali jsme 0:1. Hru jsme pak celkem vyrovnali a otočili jsme i skóre. Soupeři se ale povedlo do konce první půle vyrovnat na 2:2. Druhý poločas si myslím, že byl z naší strany dobrý. Soupeře jsme přehrávali, byly tam nějaké šance, které jsme ale nedotáhli do konce. Pak jsme ale pár minut před koncem dostali gól z protiútoku. Tím pro nás zápas skončil,“ řekl k utkání předseda Kostelní Lhoty Miroslav Štok.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivněji než soupeř. Měli jsme několik dobrých šancí. Po úniku Bareše jsme dokázali s přehledem prostřelit domácího brankáře. Po této akci jsme ale přestali hrát, nechali jsme se uklidnit jednobrankovým vedením. Soupeř nás začal přehrávat a byl aktivní. To vedlo k tomu, že dokázal vývoj utkání otočit a vstřelil nám rychle po sobě dva góly. Těsně před poločasem jsme naštěstí vyrovnali. To nám pomohlo do druhé části utkání. Druhý poločas byl boj ve středu pole. Bylo několik ztrát na obou stranách. Až v závěru zápasu jsme z brejkové situace dokázali rozvlnit soupeřovu branku,“ popsal utkání hráč Bohemie Petr Stibor.

Branky: 29. Lexa, 32. Pokorný – 11. Bareš, 44. Charvát, 83. Lacina. Poločas: 2:2.

Semice B – Kněžice 3:4

„Soupeř se brzy dostal do vedení. My jsme sice měli balon na kopačkách, ale bohužel jsme z toho nic nevytvořili. Protihráči vždycky udeřili po naší chybě nebo po nedisciplinovaném vystoupení hráčů v obraně. Prohrávali jsme do konce poločasu 1:2. Ve druhém poločase jsme byli lepší. Dokázali jsme dotlačit zápas ke skóre 3:3. Pak ale přišla moje chyba v poslední minutě, která mě mrzí. Soupeř nám vstřelil čtvrtou branku,“ zhodnotil střetnutí hráč Semic David Houška.

„Ve hře jsme toho tentokrát moc nepředvedli. Hlavně druhý poločas jsme odpadli a neměli nic. Tři body jsme ale získali díky bojovnosti a skvělému gólmanovi. Soupeř byl lepší, ale v závěrečné minutě jsme byli šťastnější a odvezli si tři velmi cenné body,“ řekl k zápasu hráč Kněžic Václav Šorm.

Branky: 43. a 88. Blažek, 62. Bubeník – 8. V. Šorm, 36. a 92. P. Šorm, 54. Vincour. Poločas: 1:2.

Rožďalovice – Všejany 2:2

„Nám se nepovedl vstup do zápasu. Soupeř byl důrazný. Nejdříve jsme je zvládali ubránit, ale před závěrem prvního poločasu nám vstřelili dva góly. Takže jsme 0:2 prohrávali. Z naší strany byla první půlka darebná. Soupeř byl lepší než my. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení. Začali jsme více hrát i se šancemi, které se nám ale dlouho nedařilo proměnit. Nakonec jsme snížili na 1:2, kdy gól dával Kuba Najmon po teči. Soupeře jsme druhou půlku přehrávali, ale nemohli jsme se dostat už do dalšího zakončení. Až po rohu v 91. minutě se náš gólman dostal do vápna a vyrovnal na 2:2,“ chválil trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. První poločas jsme byli lepší, byli jsme rychlejší a měli jsme dost šancí. Vytěžili jsme z toho dva góly. První po rohu, kdy to náš stoper dobře tečnul do branky. A hned po minutě prošel náš útočník po lajně a prostřelil brankáře. Vedli jsme 0:2, ale věděli jsme, že nemáme vyhráno. Ve druhém poločase domácí přidali. My jsme neměli už žádnou převahu, ale měli jsme nějaké dobré střely. Domácí snížili na 1:2. Pouštěli se do většího tlaku a my jsme už méně drželi balon na kopačkách. Čas utíkal a vyvrcholilo to tím, že v 91. minutě byl písknutý roh. Rozhodčí avizoval, že po odehrání ukončí utkání. Brankář domácích přiběhl do velkého vápna a dorážkou trefil naší bránu. Takže jsme takto v posledních vteřinách přišli o vedení,“ mrzelo trenéra Všejan Jana Truksu.

Branky: 53. J. Najmon. 93. Kumstýř – 34. Putorík, 35. Štrbík. Poločas: 0:2.

Přerov – Sn Poděbrady 0:5

„Soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát. My jsme ho nedokázali přehrát v žádné situaci. Na to, že jsme hráli doma, jsme podali slabší výkon. Takže zasloužená výhra hostů,“ stručně ohodnotil utkání kapitán Přerova František Skuhravý.

„Zápas neměl moc vysoké tempo a zvládli jsme ho s přehledem. Domácí jsme do ničeho nepustili a zápas byl jen v naší režii. Mohli jsme přidat i více branek. Pro nás pohodové vítězství,“ shrnul utkání brankář Slovanu Poděbrady Martin Hadvičák.

Branky: 18. a 36. Nikulin, 52. Šulc, 70. Mišák, 89. Stánok. Poločas: 0:2. 


Markéta Stiborová