Kněžice – Rožďalovice 3:1

„Po posledních dvou ztrátách jsme chtěli a potřebovali utkání zvládnout za tři body. To se povedlo, takže určitě spokojenost. Ale cesta nebyla jednoduchá. Balon nás moc neposlouchal, chyběl nám větší pohyb a nedařilo se nám držet míč. V prvním poločase jsme se do zakončení pořádně nedostali, druhá půle byla jiná pouze v tom, že jsme se občas dostali do střeleckých pozic, naštěstí jsme toho využili a vstřelili dvě branky. Soupeř hrozil z brejků, ale obrana s gólmanem to zvládli skvěle. Máme cenné tři body za bojovnost,“ usmíval se Václav Šorm, hráč vítězného celku.

„Prohrávali jsme po takové pitomé akci, kdy jsme se přiznali k rohu a soupeř z toho dal gól. Do poločasu jsme srovnali z pokutového kopu, ale ve druhém poločase jsme udělali dvě hrubé chyby, čímž jsme soupeře posadili na koně a pak už si dělali, co chtěli. Nám se v sestavě pořád mění pět hráčů. Soupeři musím pogratulovat, my jsme si body nezasloužili,“ přiznal trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

Branky: 19. Jelínek, 56. P. Šorm (z PK), 76. V. Šorm – 44. J. Hojsák (z PK). Poločas: 1:1.

Kost. Lhota – Seletice 0:0

„Šance byly na obou stranách a v obou poločasech. Asi je to po průběhu utkání zasloužená remíza a dělba bodů. Možná jsme měli chvílemi mírnou převahu, ale šance neproměnil ani jeden tým,“ zhodnotil bezbrankové utkání krátce předseda klubu z Kostelní Lhoty Miroslav Štok.

„Je vidět, že je závěr soutěže, my jsme se s bídou sešli, abychom utkání odehráli. Výsledek je spravedlivý, šance byly na obou stranách a oba gólmani své týmy podrželi,“ zhodnotil zápas seletický funkcionář Jaroslav Kulhánek.

Jíkev – Semice B 11:4

„Pohodový zápas na výborně připraveném hřišti. Hrál se pohledný fotbal i za přispění hostujícího mužstva. V závěru jsme téměř nebránili a umožnili soupeři utkání opticky korigovat. Nebylo to z naší strany do obrany ideální. Na druhou stranu bych řekl, že si Semice zasloužily vstřelit nějaké branky. Snažily se hrát fotbal i za velmi negativního stavu. Mrzí mě jen to, že fotbal v Jíkvi rozhodně není nudný a fanoušci sedí doma. A to se v hospodě točí skvělá Postřižinská 11,“ řekl k utkání trenér Jíkve Vít Caudr.

„Není moc o čem mluvit. Soupeř nás totálně rozebral. Zatím takhle nikdo nezahrál proti nám jako oni. My jsme už ve dvacáté minutě prohrávali 0:4. Pak už bylo prakticky rozhodnuto. My jsme se pak ještě snažili to soupeři znepříjemnit a dát nějaký gól. Hráli opravdu dobrý ofenzivní fotbal. My měli zase jinou sestavu, byli jsme oslabení, ale to nic nemění na kvalitě domácích,“ chválil hru soupeře hráč Semic David Houška.

Branky: 5., 12. a 75. Fichtner, 8. Carboch, 12. Balcar, 22. a 90. Kóňa, 40. Mamurov (z PK), 57. a 65. Veselý, 85. Debnár (z PK) – 51. a 75. L. Blažek, 78. a 83. Š. Jareš. Poločas: 5:0.

Kovanice – Opočnice 3:0

„V prvním poločase jsme se snažili hrát fotbal. Myslím, že jsme byli více na balonu. Šance moc velké nebyly. Naopak po naší chybě měl soupeř hezkou střelu, která vypadala, že skončí v šibenici. Náš gólman ji ale parádně vychytal. My jsme minutu před koncem půle netrefili prázdnou branku. První část zápasu byla hra vyrovnaná. Do druhého poločasu jsme nastoupili dobře. Dá se říci, že jsme ji ovládli. Soupeř nás už nestíhal. Měli jsme výhodu, že jsme měli pět lidí na střídání. Během druhého poločasu jsme dali tři góly, soupeře jsme přehráli, byli jsme lepší,“ zhodnotil trenér Kovanic Lukáš Kout.

„Celý zápas jsme za soupeřem zaostávali v tom, že jsme měli málo pohybu. Neustále měl soupeř tři kroky dopředu, nedařilo se nám je obsazovat. Na druhou stranu se nám nevedlo vytvářet si šance. V podstatě domácí vyhráli zaslouženě, protože byl celý zápas lepší,“ uvedl trenér Opočnice Jiří Petrášek.

Branky: 63. Vagenknecht, 77. vlastní Sixta, 80. Kukla. Poločas: 0:0.

Všejany – Přerov 7:0

„Výsledek je pro nás velmi příznivý. Ze začátku byla hra vyrovnaná, soupeř nehrál špatně. My jsme se pak dostali do vedení. Na druhé straně byla velká příležitost, kterou neproměnili. My jsme pak dali na 2:0. Dále náš brankář předvedl výborný zákrok a my hned přidali na 3:0. S přibývajícími brankami soupeř trochu odpadl. Líbilo se mi, že jsme ve vysokém tempu hráli celý zápas i po tříbrankovém náskoku. Ve druhém poločase jsme přidali další góly a tím jsme zaslouženě vyhráli. Pro soupeře je výsledek dost krutý, protože herně mezi námi nebyl tak velký rozdíl, “ uvedl po utkání trenér domácích Jan Truksa.

„Za nás to byl totální propad. Soupeři tam padlo všechno, do čeho kopl. My byli ve všem špatní a tyhle zápasy se nám opakují. Nejsme schopní vstřelit gól. Soupeři dopřáváme branky po našich chybách. Všejanům můžeme jen pogratulovat,“ uvedl po utkání hráč Přerova František Skuhravý.

Branky: 22. a 80. Bouška, 29. Náhlovský, 54. a 70. Nastoupil, 64. Hanuš, 71. Říha. Poločas: 3:0.

Bohemia B – Kostomlaty 2:2

„Vstup do utkání jsme trochu podcenili, ačkoliv jsme si před zápasem řekli, že nás soupeř může ohrozit pouze ze standardních situací. Právě i proto jsme prohrávali v první půli 0:1. Ale celkově ze hry jsme měli více. Tvořili jsme si tutové šance, u kterých jsme selhali v zakončení. Do druhé půle jsme však vstoupili s tím, že chceme s výsledkem něco udělat. To se nám podařilo. Je škoda, že jsme si následné vedení 2:1 neudrželi, ale to už je hold fotbal,“ okomentoval utkání hráč Bohemie Michal Tomek.

„Domácí mají mladý, běhavý a perspektivní tým. To jsme se i přesvědčili. V úvodu jsme se snažili mít balon na kopačkách. To se povedlo a šli jsme do vedení. Pak přišel důraz domácího celku a my dělali chyby v rozehrávce. Po přestávce soupeř nabral na rychlosti a podařilo se mu vyrovnat a dále se dostat do vedení na 2:1. My ze zbytku sil dorovnali na 2:2. Na konci jsme mohli dát vítěznou branku, ale to by bylo asi nespravedlivé. Když vezmu herní obraz a počet šancí, řekl bych, že remíza je zasloužená,“ zhodnotil trenér Kostomlat Martin Šulc.

Branky: 51. Tomek, 61. Archalous – 16. Neagu, 83. Zalabák. Poločas: 0:1.

Hr. Jeseník – Slovan Pdy 2:5

„Hráli jsme s velice kvalitním soupeřem. Snažili jsme si pohlídat standardní situace, což se nám povedlo. Ale po prvním poločase jsme prohrávali 0:2. Druhou půlku se nám podařilo zápas zdramatizovat, když jsme snížili na 1:2. Bohužel soupeř se po naší chybě dostal do většího vedení. Hosté vyhráli zaslouženě. Hráči podali maximum svých možností, skóre je pro nás trochu kruté,“ popsal trenér Jeseníku Dalibor Javůrek.

„První poločas byl pod naší taktovkou. Domácí bránili v jedenácti a vyráželi do protiútoků. Ty se nám podařilo bránit. Druhý poločas jsme polevili a domácí dokázali vstřelit branku. Naštěstí jsme dokázali odpovědět a zápas rozhodnout. Máme tři body, ale mrzí obdržené branky,“ řekl k utkání gólman Slovanu Martin Hadvičák.

Branky: 50. D. Pulda, 83. Procházka (z PK) – 28. a 56. Mišák, 44. Šulc, 69. Nikulin, 88. Sekera. Poločas: 0:2. (sti, ps)