Kost. Lhota – Přerov 4:1

„Začali jsme dobře, byli jsme aktivní a soupeře jsme přehrávali. Dali jsme úvodní gól, ale pak jsme polevili, soupeř hru vyrovnal a pak byl i lepší. Přerov vyrovnal skóre, ale druhou branku jsme dali my. Ve druhém poločase jsme soupeře přehráli, a zaslouženě dali dvě branky. Druhá půle byla naprosto v naší režii,“ hodnotil poslední zápas sezony předseda klubu z Kostelní Lhoty Miroslav Štok.

„V prvním poločase jsme byli o něco lepším týmem, měli jsme i více šancí, přesto jsme prohrávali dva jedna. Po změně stran jsme dostali hloupý gól a pak už nám chybělo obětování se pro tým a srdíčko. To nám vlastně chybělo po celou podzimní část soutěže. Nemáme srdce na to, abychom se obětovali,“ vyprávěl po prohraném střetnutí přerovský hráč František Skuhravý.

Branky: 8. vlastní Skuhravý, 40. Škvor, 64. Roman Fink, 81. Telipský – 30. Skuhravý. Poločas: 2:1.

Seletice – Semice B 1:2

„My jsme měli asi malinko převahu, ale nedáváme góly. Hosté dali dva a odvezli si tři body. Jsme už rádi, že je konec sezony, máme pořád moc zraněných. Snad se na jaro připravíme dobře,“ hlesl Jaroslav Kulhánek ze seletického tábora.

„V Seleticích je hrozné hřiště, takže jsme zvolili taktiku nakopávat dlouhé míče dopředu. To nám vyšlo před poločasem, kdy jsme jednu šanci proměnili. Nastoupili jsme do druhého poločasu tak, že nás domácí přimáčkli a také se jim po velké chybě povedlo vyrovnat. Byl to takový šťastný gól. Pak domácí trefili dvakrát břevno. My jsme odpověděli tak, že jsme měli spoustu šancí, ale nedařilo se nám něco proměnit, nedali jsme gól ani z malého vápna. Pak jsme se přece jen jednou trefili, to byla taková haluz. Se štěstím jsme vyhráli a jsme za to rádi,“ culil se hráč semické rezervy David Houška.

Branky: 65. M Čepek – 43. a 80: L. Blažek. Poločas: 0:1.

Hr. Jeseník – Rožďalovice 1:2

„V utkání jsme ztratili tři body. První poločas jsme byli lepší tým. Bohužel jsme zemřeli na neproměňování šancí. Soupeř šel ze začátku druhé půli do vedení po pěkné kombinační akci, kterou zakončoval Hora. Nám se podařilo vyrovnat po rohovém kopu. Další šance jsme neproměnili a soupeř nás potrestal gólem na 1:2. Utkání dobře odřídil rozhodčí lajk. Protože jsme neměli nominovaného rozhodčího na zápas,“ uvedl trenér domácího Hrubého Jeseníku Dalibor Javůrek.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Soupeř měl v první půlce asi tři tutové šance, my pouze jednu. Soupeř byl důrazný. Nás hodně podržel gólman, který chytal dobře. Ve druhém poločase se nám podařilo dát gól, asi v 50. minutě. Soupeř dokázal odpovědět a vyrovnal na 1:1. Naštěstí jsme se prosadili podruhé těsně před koncem. Pro nás to je cenné vítězství. Pochvala patří našemu gólmanovi a stoperovi. Jen mě zaráží, že svaz neurčil rozhodčího pro utkání. Tímto bych chtěl pochválit rozhodčího, který přijel z Mladé Boleslavi a skvěle utkání udržel,“ popsal zápas trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

Branky: 72. T. Hurych – 50. Hora, 78. Kunc. Poločas: 0:0.

Jíkev – Opočnice 5:2

„Viděli jsme se již na zábavě a hodně pomalu jsme se rozjížděli. Soupeř nehrál v prvním poločase špatně. Do druhé půle jsme výborně nastoupili a rozhodli o výsledku utkání. Celkově nás mrzí, že jsme zbytečně poztráceli body a jsme až druzí. Ale jak se říká, není všem dnům konec. Na jaře s Jíkví určitě počítejte. Slovanu to rozhodně bez boje nedáme. Musím říci, že v Jíkvi panuje dobrá nálada. Máme dobré mužstvo, dobrou partu, a schopné vedení. Jednasedmdesát vstřelených branek jsou symbolem naší hry, kde převažuje útok nad obranou,“ zhodnotil utkání i celý podzim hrající trenér Jíkve Vít Caudr.

„Čekali jsme, že soupeř bude kvalitní, což se i ukázalo. Měl většinou územní převahu, skoro celý zápas. Některé gólové příležitosti jsme měli, ty jsme proměnili pouze dvakrát, ale dostali jsme bůra. Celkově si myslím, že obraz utkání odpovídá výsledku,“ uvedl trenér hostů Jiří Petrášek.

Branky: 29. Tancibudek, 50. Veselý, 53. Balcar, 54. Tomášek, 80. Kóňa – 70. Kravchuk, 84. Jakub Potůček. Poločas: 1:0.

Kovanice – Sn Poděbrady 0:1

„Nastoupili jsme proti vedoucímu týmu soutěže. Před utkáním jsme se trochu báli, aby to nedopadlo velkým výpraskem. Ale řekl bych, že jsme hráli dobře. Hra byla vyrovnaná, podle mě to bylo remízové utkání. Soupeř ale dokázal dát náhodnou branku. Sehráli jsme to celkově slušně. Jak říkám, remízový zápas, který se odehrával na prostředku hřiště. Na obou stranách nebylo ani moc šancí, ale nakonec tři body brali hosté,“ řekl k zápasu trenér kovanických fotbalistů Lukáš Kout.

„Podle mě jsme podali asi náš nejhorší výkon za celý podzim. Z různých důvodů jsme na zápas jeli pouze v jedenácti hráčích a někteří hráli i se zraněním. To se na výkonu podepsalo. Spokojeni můžeme být pouze se třemi body a celkovým umístěním za podzim. Za to patří velký dík celému týmu a vedení,“ dodal gólman Slovanu Poděbrady Martin Hadvičák.

Branky: 61. Nikulin. Poločas: 0:0.

Všejany – Kostomlaty 3:1

„Vítězství 3:1. Bylo to podle mě i milosrdné, mělo to být více. Měli jsme obavy, i když hrajeme teď dobře. Po soupeřových chybách jsme vedli dva nula. Nutili jsme je do dlouhých balonů, presovali jsme je. Druhou půli hosté trefili jednu branku. My jsme spálili několik šancí, chodili jsme z úhlů. Bylo to i dost vyhrocené. V minulých letech jsme v Kostomlatech dostali nařezáno i červené karty, proto to bylo vyhrocené po této stránce. Spokojenost s výkonem je, i když jsme měli dát více branek, aby to odpovídalo průběhu utkání,“ řekl po utkání trenér vítězného celku Jan Truksa.

„Velice stručně tentokrát. Bohužel jsme prohráli 3:1 na hřišti ve Všejanech. Nám se nedařila kombinační hra. Soupeř měl rychlé útočníky. Domácí byli o dost důraznější, vysoko nás napadli. A na jejich malém hřišti nám to vůbec nesvědčilo. Všejany byly prostě lepší v důrazu a měly větší chuť po vítězství,“ ohodnotil trenér Kostomlat Martin Šulc.

Branky: 15. a 26. Bouška, 81. Štrbík – 53. Janáček. Poločas: 2:0.

Bohemia B – Kněžice 4:1

„Chtěli jsme zakončit podzim úspěšně, a tak jsme do zápasu nastoupili odhodlaně. Začátek zápasu tomu odpovídal, podařilo se nám soupeře zatlačit a poměrně brzy jsme se dostali do vedení. Pak jsme bohužel trochu polevili a hra se vyrovnala. Měli jsme několik dobrých šancí na zvýšení náskoku, ale trápila nás, převážně pak mě, zbrklost v koncovce. Toho využil soupeř a srovnal stav zápasu. Naštěstí se nám podařilo dostat se do vedení díky standardní situaci a dalším slepeným gólem jsme soupeřův odpor zlomili. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a napravit tak prohru a bídný výkon z minulého týdne v derby,“ zhodnotil poslední podzimní mač hráč rezervy Bohemie Šimon Šendera.

„Zápas rozhodla šířka kádru, kondice a kvalita v zakončení. První poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. My tu největší bohužel nedali a soupeř po hezké akci dal. Po poločase nás domácí zmáčkli, ale přečkali jsme a poté vyrovnali. Kdybychom měli více štěstíčka, tak i zápas otočíme, ale bohužel balon skončil na břevně. Poté nás domácí k ničemu nepustili, dobře kombinovali a zaslouženě zápas vyhráli. My jsme už ke konci bohužel neměli sílu a kvalitu,“ přiznal kněžický hráč Václav Šorm.

Branky: 10. Tomek, 74. Poděbradský, 77. a 83. Šendera – 61. Sedláček. Poločas: 1:0. 

Tabulka po 13. kole


 1. Slovan Poděbrady⋌ 13 12 0  1 38:7  36
 2. Jíkev⋌ 13 10 0  3 71:28 30
 3. Kostomlaty⋌ 13  9 1  3 35:21 28
 4. Kněžice⋌ 13  8 0  5 36:24 24
 5. Všejany⋌ 13  7 2  4 31:20 23
 6. Rožďalovice⋌ 13  7 1  5 26:24 22
 7. B. Poděbrady B⋌ 13  5 4  4 28:23 19
 8. Seletice⋌ 13  5 2  6 19:20 17
 9. Kovanice⋌ 13  4 2  7 16:31 14
10. Hr. Jeseník⋌ 13  3 4  6 21:41 13
11. Semice B⋌ 13  3 2  8 24:40 11
12. Kost. Lhota⋌ 13  3 2  8 30:48 11
13. Opočnice⋌ 13  2 1 10 17:39  7
14. Přerov n. L.⋌ 13  2 1 10 13:39  7

Markéta Stiborová