1/7

Sokoleč B – Kostomlaty n. L. 5:3

„Utkání mělo podobný scénář jako minulé kolo v Předhradí. Sice jsme tentokrát od osmé minuty vedli, ale pak jsme zřejmě pod dojmem uspokojení přestali hrát a soupeř šel po třiceti minutách do dvoubrankového vedení. Za nepříznivého stavu 1:3 jsme změnili rozestavení hráčů a od té chvíle začali v zápase dominovat. Do poločasu se nám podařilo skóre otočit, během deseti minut jsme vstřelili tři góly. Ve druhé půli bylo, při vší úctě k soupeři, na hřišti jen jedno mužstvo. Nepouštěli jsme hosty z jejich poloviny hřiště, ovšem naše žalostná koncovka je důvodem, proč jsme přidali už jen jednu branku. Ale i tak musím kluky pochválit za obrat, který předvedli ze stavu 1:3 na konečných 5:3. Velkou měrou k tomu přispěl útočník Pepa Stánok, který, ač sám branku nevstřelil, zařídil tři góly, když připravil nahrávkami spoluhráčům koncovku do prázdné branky,“ chválil trenér Sokolče Václav Mrzena.

„Těžko se mi hodnotí zápas, kde vedete 3:1 a prohrajete 5:3. První poločas se nesl v duchu ´kdo brání, nevěří gólmanovi´, a proto padlo sedm gólů. Domácí na tom byli pohybově lépe, a to nám dělalo starosti celý zápas. Od většího debaklu nás zachránil brankář Vacek,“ shrnul Tomáš Novák z Kostomlat.

Branky: 8. Bártík, 34. a 72. Čáp (druhý z PK), 36. Hlavatý, 43. Chursinov – 19. Zalabák, 22. Ševčák, 28. Dvořák (z PK). Poločas: 4:3.