III. třída jaro sk. A o postup

V čele skupiny A se zuby nehty drží fotbalisté Krchleb. Ti hráli od třicáté minuty bez vyloučeného Bobka a přesto i v deseti zvítězili. Rozhodli o tom v předposlední minutě, kdy se trefil Tomáš Kyncl. Sokoleč B, která stále nepříjemně na lídra dotírá, vyhrála suverénním způsobem. Šest branek nastřílela rezervě Ostré. Čtyři zářezy na pažbu si udělal opět mladíček Provazník. Stejný kousek, tedy nasázet sokovi čtyři banány, se povedl také kdysi velkému talentu a hráči pražské Sparty Štěpánu Urbanovi z Poříčan. Ten v dresu rezervy zařídil vítězství 4:3 nad béčkem Semic. Hosté dohrávali bez vyloučeného Holana. Ten v 64. neunesl odpískání pokutového kopu, rozhodčímu Kuberovi nejprve pěkně od plic vynadal a pak mu z ruky vyrazil červenou kartu. Sloveč dělilo od první výhry v nadstavbové jarní části šest minut. Pak vyrovnal křečkovský Miláček a bylo po radosti.

8. kolo: Poříčany B - Semice B 4:3 (32. Urban, 59. Urban, 64. z pen. Urban, 81. Urban - 2. Macháček, 60. Langer, 68. Langer), SS Ostrá B - SK Sokoleč B 1:6 (55. Zápotocký - 8. Provazník, 25. Fink, 41. Provazník, 75. Fink, 81. Provazník, 87. Provazník), Sokol Sloveč - Křečkov A 4:4 (15. Libánský, 47. Vocásek, 56. Mašinda, 57. Veselý - 5. Jirsa, 31. Jirsa, 77. z pen. Homola, 84. Miláček), Krchleby - Stratov 1:0 (89. Kyncl)

Načítám tabulku ...

III. třída jaro sk. B o postup

Litol jde jasně za svým cílem a se svým dalším soupeřem neměla slitování. Opočnici nastřílela za poločas sedm gólů, další tři přidala po změně stran. Po třech gólech nastříleli Loskot a Dzurko. V čele skupiny B má litolský tým náskok pěti bodů před Křincem. Ten dost rázně utnul naděje na druhý flek Odřepsům, a doma tohoto soka rozstřílel devíti zásahy. Čtyři branky vítězů dal Čuřík, zimní posila z Polabanu Nymburk. Všechlapy bojovaly s Velenicemi a díky tříbrankové výhře soupeře v tabulce předskočili. Tenisového kanára schytala Hořátev na půdě Strak. Za domácí dali po dvou gólech Truksa, Bláha a Petrák.

8. kolo: Straky A - Hořátev 6:0 (7. Truksa, 34. Bláha, 42. Truksa, 73. Petrák, 79. Bláha, 87. Petrák), Křinec - Odřepsy 9:3 (2. z pen. Čuřík, 14. z pen. Čuřík, 20. Žmolil, 48. Pěkný, 55. Kalka, 65. Roza, 77. Čuřík, 79. Čuřík, 89. Žmolil - 54. z pen. Souček, 71. Říha, 84. Žižka), Sokol Opočnice. - FK Litol mládež A 1:10 (70. Potůček - 3. Řehák, 7. Loskot, 12. Baran, 16. Dzurko, 25. Řehák, 30. Loskot, 35. Baran, 60. Dzurko, 73. Dzurko, 75. Loskot), Všechlapy A - Velenice 3:0 (7. Srcháček, 40. Kopa, 76. Kopa)

Roman Hovorka (s míčem)
Kanonýr Deníku Roman Hovorka nasázel pět gólů po mejdanu

III. třída jaro sk. C o udržení

Čtyři přední týmy ve skupině C dělí pouhé tři body. Milčice převálcovaly i díky hattricku střelce Petra Sedláčka poslední Běrunice. Na druhý flek se vyhouply Kovanice, které o něj bojovaly na půdě společného týmu Sány/Opolany. Domácí srazil hattrickem Petr Kukla. Pátek B se drží na třetí pozici i po čtyřbrankové prohře na trávníku Chrástu. Divokou přestřelkou skončilo utkání mezi rezervou Lysé a týmem Mcel. Slovan vedl ve 34. minutě už 6:1, nakonec se musel strachovat o výsledek. Mcely táhl za vyrovnáním Štěmbera, dal čtyři branky, tu poslední pátou pět minut před koncem. Na plichtu ale hosté nedosáhli.

8. kolo: Slovan Lysá n.L. B - Mcely 6:5 (5. Horváth, 6. Choura, 14. Choura, 20. Horváth, 28. Choura, 34. Horváth - 23. Štembera, 38. Štembera, 43. Hůlka, 77. Štembera, 85. Štembera), Milčice - Běrunice 7:0 (27. Douděra, 52. Douděra, 61. Štégl, 70. Čechrák, 74. Sedláček, 76. Sedláček, 84. Sedláček), Chrást - TJ Pátek B 5:1 (4. Štětina, 10. Kovařík, 35. Kovařík, 62. Křivský, 90. Černý - 40. Leština), Sokol Sány/Opolany A - Kovanice 1:3 (33. z pen. Peterka - 1. Kukla, 21. Kukla, 78. Kukla)

III. třída jaro sk. D o udržení

Na vedoucí Dymokury se přitáhla Sadská B. Ta porazila neškodné Kamenné Zboží. Náskok lídra tabulky skupiny D se tak ztenčil. Dymokury padly doma 0:5 s Kounicemi. Hostující Klouček dal hattrick do 32. minuty, výhru pečetil dvěma zásahy Kotal. Stejným výsledkem skončil i další zápas, v němž rezerva Slovanu Poděbrady rozstřílela poslední tým Budiměřice-Šlotava. Zápas Libice nad Cidlinou s béčkem Milovic branku nenabídl.

8. kolo: Libice n. C. - Milovice B 0:0, FK Dymokury - Kounice 0:5 (2. Klouček, 4. Klouček, 32. Klouček, 83. Kotal, 85. Kotal), Slovan Poděbrady B - Sokol Budiměřice-Šlotava 5:0 (14. Stánok, 21. Stánok, 25. Sezima, 54. Serbus, 84. Hron), Sadská B - Kam. Zboží 3:1 (16. Melíšek, 17. vl. Pata, 64. Kvíz - 85. Prokop)