Jak byste zhodnotil podzimní část sezony?
Řekl bych, že podzimní část sezony nám vyšla nad očekávání dobře. Čekal jsem, že budeme hrát nahoře, protože znám kvalitu našeho týmu. Že to ale bude první místo a o šest bodů, tomu bych úplně nevěřil. Samozřejmě jsem spokojený a všichni si to užíváme.

Osmkrát ze třinácti utkání jste vychytal čisté konto. To je úctyhodný počin. Čím si to vysvětlujete?
Samozřejmě to není jen moje zásluha. Na nulu vzadu pracuje celý tým a především naše vynikající obrana, která je na tuto soutěž nadstandardní. Je to radost hrát za takovou obranou.

Který zápas byl pro vás osobně nejtěžší?
Pro mě osobně byl nejtěžší zápas v Seleticích, který jsme prohráli. Ne proto, že by domácí byli fotbalovější, ale na jejich hřišti se fotbal hrát nedá. A to mě mrzí a štve doteď.

Častěji ale asi byly zápasy, kdy jste mnoho práce neměl. Jak je těžké udržet si koncentraci, když na vás nejde za zápas moc střel a nemáte mnoho zákroků?
Máte pravdu. Není to úplně jednoduché. Musím říct, že je k tomu potřeba i trocha toho štěstí. Taky už mám za sebou hromadu zápasů a vím, jak se na každý zápas dobře připravit.

Dostali jste jen sedm gólů. Myslíte, že se to dá zopakovat?
Nepamatuji si, že bych tohle někdy zažil. Je to naše vynikající vizitka směrem dozadu. Myslím, že se tohle bude těžko překonávat.

Kde je největší síla vašeho mužstva a kde naopak hledat slabiny?
Podle mě máme skvěle sladěný tým. Co se týče věku i kvality. Všechno si to sedlo a výborně zapadlo do sebe. Co by chtělo zlepšit, je určitě naše koncovka. Každý zápas si dokážeme vypracovat pět, šest gólových stoprocentních šancí, ale bohužel bez úspěšného zakončení. To musíme zlepšit.

Máte parádně našlápnuto k postupu do krajské I.B třídy. Je to váš cíl?
Určitě chceme sezonu dovést do úspěšného konce a tím je postup do I.B třídy.

Jíkev na vás ztrácí po polovině sezony šest bodů. Co je potřeba k tomu, abyste náskok udrželi nebo jej navýšili?
Jestli budeme hrát tak jako na podzim, nemám strach, že bychom náš náskok neudrželi. Samozřejmě jsme teprve v polovině. Čeká nás ještě spousta zápasů a mnoho práce. Doufám, že body budou ztrácet soupeři a ne my. Věřím, že to zvládneme.

Měli jste formu, šli jste od jednoho vítězství k druhému. Není pro vás škoda, že sezona skončila?
Já doufám, že formu potvrdíme i na jaře a dokážeme, že to naše postavení v tabulce není jen náhoda. Myslím si, že všichni v tomhle období, kdy přichází zima, vyhlíží konec sezony.

Nyní je fotbalová přestávka. Jak vyplníte fotbalové volno vy?
Jsem typ, co nevydrží nic nedělat moc dlouho. Začne halová sezona, takže se nudit určitě nebudu (smích).

Martin Hadvičák, 28 let
Bydliště: Poděbrady
Narozen: 16. 8. 1990
Povolání: klempíř, zámečník
Znamení: Lev
Další oblíbené sporty: všechny sporty
Oblíbené jídlo: každé jídlo
Oblíbené pití: pivko
Oblíbený film: nic konkrétního, hlavně komedie
Oblíbená hudba: česká klasika


Markéta Stiborová