Kosoř – Bohemia Poděbrady 2:4

Další tři důležité body vystříleli svému týmu poděbradští rychlíci. Matěj Novák dal tři branky, Martínek, který rozhodl dvěma zásahy derby a Polabanem, se trefil jednou. Domácí Kosoř načal v prvním poločase Novák, další gól nepadl. S brankami se roztrhl pytel po změně stran. A aktivnější byli v tomto směru právě fotbalisté Bohemie. V závěru Poděbrady bránily těsné vedení, jistotu dostaly až ve druhé minutě nastavení.

„Trénovat v těsné blízkosti psího útulku má zřejmě své výhody. Toto utkání totiž odehrálo třináct bulterierů lačných po úspěchu. Na miniaturním hřišti jsme byli svědky intenzivního utkání plného soubojů, do kterého jsme přinesli, na rozdíl od soupeře, svižné útočné akce. Ty neměly pouze vysoký standard, ale i patřičný efekt. Prakticky celý zápas jsme byli ve vedení, i když soupeř na nás vytvářel neustálý tlak, když ve druhé půli vstřelil dvě branky z centrů. My jsme prokázali značnou psychickou odolnost a nenechali se výrazněji rozhodit a nadále šli tvrdošíjně za úspěchem. Nejenom výsledek, ale zejména vědomí, že jsme schopni opanovat tvrdé a důrazné utkání, nás může těšit. V každém případě na příští domácí zápas s Lysou budeme muset tasit jiné trumfy.

Branky: 50. Bícha, 68. Janoušek – 22., 47. a 90+2. Novák, 60. Martínek. Poločas: 0:1.

Bohemia Poděbrady: Václavík – Uher, Knobloch, Kubánek, Martínek (90. Havránek), Hněvsa, Peterka, Novák, Vobořil, Soukup (82. Suchánek), Bora.