Horecký brankář Jíra po vzoru kolegy z londýnského Arsenalu namazal hned v 7. minutě na vedoucí gól do prázdné brány hostujícímu čtyřicátníku Javorkovi. Dlouho se na hřišti odvíjel boj, který zpestřily jen nevyužité přímé kopy z velkého vápna na obou stranách.

Pak ale Horky nečekaně dvakrát udeřily. Foungalovu ránu z dálky dorazil za Gabrielova záda Livora a chviličku po výkopu potrestal ruku Lukáše Hrušky z pokutového kopu Machů – 2:1. Vyrovnat mohl vzápětí Kozel, jeho střelu šajtlí ale posunul do tyče odraz o hýždě bránícího Macka.

Po hodině hry se blýskli oba brankáři: Gabriel rozštěpem vyrážel Foungalovu šanci po dlouhém slalomu Livory, Provazníkův volej zase u tyče pokryl domácí Jíra.

Z fotbalového utkání I.A třídy Polaban Nymburk - Čelákovice (2:0)
Video, foto: Dva góly zase Polabanu stačily, Union se řídí do propasti

Chléb se lámal v 68. minutě, kdy Horky fatálně selhaly v zakončení. Černý vybojoval míč, Kaiser však nedal z brejku dvou na jednoho dobrou přihrávku Milnerovi, jenž se srazil s obráncem a zůstal chvíli ležet na velkém vápně. Zatímco hra pokračovala, rozběhl krásný výpad obránce Foungala a to už se Milner rychle stavěl na nohy, aby jeho akci dokončil do prázdné brány. Tu však trestuhodně přestřelil.

A trest se brzy dostavil. Provazníkova rána z dálky zapadla do šibenice a než dozněl jásot sokolečských příznivců, utekl Javorek a jeho centr uklidil Kozel hlavou do protipohybu brankáře na 2:3.

Vlasy si pak rval zmíněný hlouček hostů v hledišti, když Provazníkovi zlikvidoval Jíra nájezd, ale střelec stačil vyražený míč posunout před prázdnou horeckou svatyni, jenže Stánok ji také zblízka překopl.

Ilustrační foto
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Rovněž Horky trestaly, více než dvoumetrový obr Wise se zkušenostmi z první ligy ve Walesu hlavičkoval v 81. minutě do sítě Šimkův roh – 3:3.

Zápasu by remíza slušela, jenže rozuzlení přálo pět minut před koncem Sokolči. Snopův trestný kop od postranní čáry ve skrumáži hlavou lízl Skokan a hostující fotbalisté na jeho počest z radosti přeskákali zábradlí.

Horky – Sokoleč 3:4 (2:1)

Branky: 35. Livora, 37. z PK Machů, 81. Wise – 7. Javorek, 73. Provazník, 74. Kozel, 85. Skokan. Rozhodčí: Pudil. ŽK: 2:2. Diváků: 110. Střely na bránu: 5:8. Rohy: 2:7.

Horky: Jíra – Zamazal, Macek, Foungala – Livora (86. Váňa), Šimek, Machů (78. Wise), Eichler (55. Černý), Pergl (86. Komárek) – Kaiser (89. Novotný), Milner.

Sokoleč: Gabriel – R. Hruška, Skokan, L. Hruška, Fink (80. Trumpus) – Javorek, Svoboda, Snop, Kozel – Provazník (90.+2 Šmejkal), Hlaváč (46. Stánok).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …