Horecký brankář Jíra po vzoru kolegy z londýnského Arsenalu namazal hned v 7. minutě na vedoucí gól do prázdné brány hostujícímu čtyřicátníku Javorkovi. Dlouho se na hřišti odvíjel boj, který zpestřily jen nevyužité přímé kopy z velkého vápna na obou stranách.

Pak ale Horky nečekaně dvakrát udeřily. Foungalovu ránu z dálky dorazil za Gabrielova záda Livora a chviličku po výkopu potrestal ruku Lukáše Hrušky z pokutového kopu Machů – 2:1. Vyrovnat mohl vzápětí Kozel, jeho střelu šajtlí ale posunul do tyče odraz o hýždě bránícího Macka.

Po hodině hry se blýskli oba brankáři: Gabriel rozštěpem vyrážel Foungalovu šanci po dlouhém slalomu Livory, Provazníkův volej zase u tyče pokryl domácí Jíra.

Chléb se lámal v 68. minutě, kdy Horky fatálně selhaly v zakončení. Černý vybojoval míč, Kaiser však nedal z brejku dvou na jednoho dobrou přihrávku Milnerovi, jenž se srazil s obráncem a zůstal chvíli ležet na velkém vápně. Zatímco hra pokračovala, rozběhl krásný výpad obránce Foungala a to už se Milner rychle stavěl na nohy, aby jeho akci dokončil do prázdné brány. Tu však trestuhodně přestřelil.

A trest se brzy dostavil. Provazníkova rána z dálky zapadla do šibenice a než dozněl jásot sokolečských příznivců, utekl Javorek a jeho centr uklidil Kozel hlavou do protipohybu brankáře na 2:3.

Vlasy si pak rval zmíněný hlouček hostů v hledišti, když Provazníkovi zlikvidoval Jíra nájezd, ale střelec stačil vyražený míč posunout před prázdnou horeckou svatyni, jenže Stánok ji také zblízka překopl.

Rovněž Horky trestaly, více než dvoumetrový obr Wise se zkušenostmi z první ligy ve Walesu hlavičkoval v 81. minutě do sítě Šimkův roh – 3:3.

Zápasu by remíza slušela, jenže rozuzlení přálo pět minut před koncem Sokolči. Snopův trestný kop od postranní čáry ve skrumáži hlavou lízl Skokan a hostující fotbalisté na jeho počest z radosti přeskákali zábradlí.

Horky – Sokoleč 3:4 (2:1)

Branky: 35. Livora, 37. z PK Machů, 81. Wise – 7. Javorek, 73. Provazník, 74. Kozel, 85. Skokan. Rozhodčí: Pudil. ŽK: 2:2. Diváků: 110. Střely na bránu: 5:8. Rohy: 2:7.

Horky: Jíra – Zamazal, Macek, Foungala – Livora (86. Váňa), Šimek, Machů (78. Wise), Eichler (55. Černý), Pergl (86. Komárek) – Kaiser (89. Novotný), Milner.

Sokoleč: Gabriel – R. Hruška, Skokan, L. Hruška, Fink (80. Trumpus) – Javorek, Svoboda, Snop, Kozel – Provazník (90.+2 Šmejkal), Hlaváč (46. Stánok).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...