Utkání bylo vyrovnané a to hlavně v první půli. „Měli jsme tam určité šance, které jsme ale neproměnili. Bohužel jsme nehráli hru, kterou jsme chtěli. To znamená, kombinovat. Soupeř nám to moc neumožňoval,“ řekl po prvním zápase jarní sezony trenér Bohemie Ladislav Bobek. „Prohráli jsme v soubojích jak silových, tak výškových, ale i běžeckých a rychlostních. Můžeme děkovat gólmanovi Václavíkovi, že v hracím čase zachránil remízu. Pak vychytal tři penalty,“ doplnil Bobek.

Podle Libora Křeliny tempo hry diktovali pětatřicet minut domácí. To vyústilo k úvodní brance, a to díky Tomáši Šustovi. „Měli jsme více ze hry, ale tlak jsme nedokázali využít. Posledních deset minut převzali iniciativu hosté a z ojedinělé šance dokázali vyrovnat. Hezky nás vykombinovali,“ uvedl hráč Bohemie Křelina.

Ilustrační foto
Polaban potopila jediná branka

Druhý poločas byl bojovný, kdy více balon na kopačkách měli hosté. „Přežili jsme dvě velké šance. Obzvlášť v 89. minutě se skvělým zákrokem vytáhl náš gólman Václavík. Ten pokračoval ve skvělé formě i v penaltovém rozstřelu, kdy chytil tři penalty. Dvou bodů si vážíme a musíme na dobrý výkon navázat v Kutné hoře příští týden,“ dodal Křelina.

Z pohledu trenéra Poříčan Zdeňka Šmejkala vstoupil jeho tým do zápasu celkem slušně. Podle jeho slov v prvních patnácti minutách si Poříčany vytvořily dvě šance, ale bez využití. Pak vypadly ze hry a inkasovaly. „Poté se nám povedla akce a Ramšák srovnal. Do poločasu se toho už moc nezměnilo, i když jsme tam měli další šanci na změnu skóre. V kabině jsme si řekli pár věcí a druhý poločas byl de facto na jednu bránu,“ vyjádřil se trenér Poříčan Šmejkal.

V 50. minutě se řítil sám na branku poříčanský Ramšák. Domácí gólman jej vychytal. Další šance Poříčany také nevyužily. „Ty největší dvě přišly v 80. minutě, kdy domácí gólman předvedl neuvěřitelný zákrok proti hlavičce Nádeníčka. Největší zmar přišel v 90. minutě, kdy Červený utekl po pravé straně a předložil míč Nádeníčkovi. Naneštěstí i tuto šanci domácí brankář zneškodnil,“ řekl smutně Šmejkal.

Penaltový rozstřel už je loterie, kde byli šťastnější domácí. „Za druhý poločas jsme si určitě zasloužili vyhrát, ale urazili jsme fotbalového boha. Nedá se nic dělat, to je fotbal a za týden musíme zabojovat doma se Slaným. Chceme urvat výhru,“ je si jistý Šmejkal.

Poděbrady – Poříčany 1:1, pen 3:2

Branky: 14. Šusta – 37. Ramšák. Rozhodčí: Hes. ŽK: R. Hruška, Šendera – Pergl, Zdeňka. Diváci: 150. Poločas: 1:1.
Bohemia Poděbrady: Václavík – Bobek, Živnůstka, L. Hruška, R. Hruška – Novák, Javorek, Šusta (65. Šendera), Nedorost – Křelina, Holec (88. Rulc).
SK Poříčany: Janocsko – Pergl, Zdeňka, Štěch, O. Puk – Vild (88. J. Puk), Gajdasz, Šmidrkal, Ramšák (72. Červený) – Nádeníček, Janda.

Markéta Stiborová

Ilustrační foto
Polaban potopila jediná branka