Semice ještě neztratily ani bod, proto se dalo očekávat nelehké utkání pro hostující Pátek.

„Zlomový gól byl na čtyři nula, po kterém se soupeř už nezvedl. Musím říct, že jsme hráli opravdu dobře. Jsem rád za nulu vzadu. Na druhou stranu mě ale mrzí, že ze všech těch šancí, které jsme si vypracovali, jsme jich neproměnili více. Nejsem moc rád, že máme příští týden volno, protože jsme pěkně rozjetí a nevím, co s námi volno udělá. Tentokrát to byl asi nejlepší výkon ze všech odehraných zápasů,“ pochvaloval si vedoucí semického týmu Miroslav Čepelka.

„Do dvacáté minuty jsme plnili, co jsme si řekli. Domácí sice zahodili dvě brankové příležitosti, v poli ale byla hra vyrovnaná. Stav byl stále bezbrankový. V rozmezí 20. a 23. minuty nám ale nezafungovala levá strana a skóre bylo 2:0. Dvě akce jako přes kopírák. I my jsme ale měli následně dvě dobré příležitosti zakončené Bulířem. Ani jedna střela z malého vápna, ani hlavička po rohu v brance neskončily. Opět se ukázalo nedáš – dostaneš. Rychlá akce soupeře po straně, tentokrát zprava, a poločas byl tři nula,“ komentoval utkání trenér hostů Luboš Vondra.

„Chtěli jsme dát po poločase branku a vrátit se do zápasu, ale domácí definitivně rozhodli ve 47. minutě. Měli jsme ještě dvě dobré příležitosti, kdy brankář chytil míč na brankové čáře. Vstřelit čestný úspěch nám ale nebylo přáno. Naopak pátá branka v závěru už nic nezměnila,“ domnívá se Vondra.

Domácí vyhráli na krásném trávníku zaslouženě. „My se nyní potřebujeme soustředit na důležitá utkání, která nás čekají. Poděkování patří trojici rozhodčích, kteří přidali svým výkonem na kvalitě utkání,“ doplnil trenér Pátku.

Semice - Pátek 5:0

Branky: 21. Vavřík, 24. Rychtařík, 39. Kamlach, 47. Koštíř, 88. Drahorád. Rozhodčí: Kvasnička. Diváci: 105. Poločas: 3:0.

AFK Sokol Semice: Terč – Bříza, Novák (77. Drahorád), Koštíř, Rychtařík (73. Uher), Kamlach, Cáska, Šimek, Vavřík, Kudrna, Jareš (79. Hylmar).

TJ Pátek: Kmoch – Kalina, Kohoutek, Bulíř, Bureš (79. Vančura), Stehlík, Jirásek, Churavý, Tomek (73. Bulíř), Stibor, Grospič.

Markéta Stiborová