Lysá musela před zápasem řešit potíže s gólmany. K dispozici nebyl žádný. „Nebylo zbytí. Dva jsou zranění a třetí byl v práci. Takže jsem musel chytat já,“ uvedl třicetiletý lyský fotbalista, který nikdy v minulosti nechytal. Až na jednu malou výjimku. „Jen jsem dochytával chvíli utkání v Poděbradech, když se zranil Rathouský. Dříve jsem chytal asi rok malou kopanou, ale to bylo jen rekreační,“ přidal Hanke.

Větší zodpovědnost ale necítil. Má pro to své důvody. „Co jsem dostal kapitánskou pásku, cítím zodpovědnost každý zápas. Navíc v rozpoložení, v jakém jsme na zápas jeli, nebyl tlak takový. Nechtěl jsem to klukům pokazit, dobře jsme bránili, takže tlak takový nebyl,“ uvedl zaskakující gólman.

Michal Pecháček
Osobnost Deníku: Pecháček jezdil v autě Bruna Fernandese, vedl ho Stramaccioni

Jeho mužstvo prohrávalo v poločase 0:2, nakonec vyrovnalo. A Hanke ještě v první půli lapil pokutový kop. Udržel naději na body, jeden si pak Slovan uzmul. „Já jsem při penaltě skočil doprava, ale hráč zahrávající penaltu podklouzl a šlo to takovým dloubákem na druhou stranu. Stihl jsem se zvednout a na brankové čáře míč vyrazit,“ popsal důležitý okamžik.

Lysé se v letošní sezoně krajské I.A třídy nedaří, ve dvanácti zápasech vyhrála jen dvakrát a jednou remizovala. Se sedmi body je předposlední. „Po sezoně skončilo dost kluků základní sestavy, doplnili jsme to o mladé hráče nebo kluky, kteří delší dobu nehráli. Navíc se u nás dvakrát vyměnil trenér. Ale snad si to už sedá,“ řekl civilním povoláním finanční poradce.

Ondřej Hanke vypomáhá bránit při standardkách soupeře

Zdroj: Deník/Vladimír Malinovský

Dá se říci, že je patriot, celou svojí kariéru strávil ve Slovanu. Navíc s hráči, se kterými vyrůstal. „Je nás tam asi šest, kteří spolu hrajeme od přípravky nebo od žáků. Partu máme výbornou. Ale ne vždy to potvrdíme na hřišti,“ pousmál se fanoušek Slavie Praha a Manchesteru United Ondřej Hanke.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...