Tochovice prohrály v Sokolči 1:2. Prohru a výsledek by braly, ale po utkání nikoliv. „Soupeři gratuluji k bodům. Víc bych se nechtěl k tomu zápasu vyjadřovat,“ řekl trenér Petr Janota po zápase, po kterém neměl náladu. Oprávněně hosté odjížděli domů hodně rozhořčení. Nakonec se rozhodli protestovat a Komise rozhodčích jim nyní dala za pravdu.

„ Body se nám nevrátí, protože jsme byli lepším týmem. Rozhodčí ho ale jednoznačně ovlivnil. Aspoň se o tom ví. Je to ostuda pro rozhodčího a Sokoleč. V takhle vedené míře toho bylo hodně. Až na jednu chybu, která byla, tak komise uznala chyby, kterých bylo moc a všechny byly zásadní,“ komentoval rozhodnutí komise předseda Tochovic Ladislav Černý.

close Vyjádření Komise rozhodčích info Zdroj: SKFS zoom_in Vyjádření Komise rozhodčích Hosté dali k přezkoumání šest inkriminovaných momentů. Komise rozhodčích uznala chybu sudího Braunšveiga hned ve pěti případech včetně například té z 56. minuty, kdy Tochovice měly kopat penaltu. „Sami tomu moc nerozumíme. Prostě tomu tak bylo a nechtěli jsme se smířit s tím, že byl zápas takto vedený. Domácí hráči byli celkem v pohodě a nehráli si na žádné mistry. Poměrně byli celkem slušní, jedni z nejslušnějších. Vedení zápasu bylo o něčem jiném a bylo toho moc. Dokážu pochopit nějaké procento pro domácí, ale takhle otočit zápas, jenž by byl vesměs jednoznačný,“ dodal Černý.

Na druhou stranu Tochovice reklamovaly i moment z 84. minuty, kdy Maršík byl po druhé žluté minutě vyloučen. Černý doufal, že by mohla komise tento verdikt zvrátit, ale bohužel, KR v prohlášení uvádí, že měl hráč dostat rovnou červenou kartu, takže bude stát zřejmě tak jako tak. V prvním poločase, kdy se Maršík ocitl v podobné situaci, uznala komise chybu rozhodčího.

Komise rozhodčích tak dospěla k verdiktu, že sudí Braunšveig má omezené delegace k utkání po dobu čtyř týdnů na všech úrovních utkání mužů. Na krajský přebor může do konce sezony zapomenout, navíc mu udělila povinnost do konce soutěžního ročníku ohledně absolvování školení pravidel.


Načítám tabulku ...