Semice – Městec Králové 3:1

Domácí Semice začaly utkání dobře. „Od začátku jsme byli aktivní. Už ve třetí minutě jsme se ujali vedení. Řekl bych, že jsme byli určitě lepším týmem v úvodu zápasu. Pak jsme ale dostali gól, který jsme si způsobili sami. Po velké chybě z naší strany, kdy soupeř dal gól do prázdné brány. To nás trochu dostalo na zem, ale naštěstí se nám povedlo ve druhém poločase skórovat na 2:1. Na konci utkání jsme skóre jen pojistili,“ shrnul zápas vedoucí semického týmu Miroslav Čepelka.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který po sestupu z I.A třídy bude chtít za každou cenu spravit si chuť,“ začal hodnocení Roman Šádek, manažer královéměsteckého klubu. „Domácí na nás vlétli a již ve třetí minutě jsme prohrávali. Domácí dále hrozili především z rychlých brejků po našich ztrátách, ale gól padl na druhé straně, kdy po chybě brankáře a našem napadání střílel Martin Jizba do prázdné branky. Do šaten se šlo za stavu 1:1,“ uvedl Šádek.

Druhý poločas byl již vyrovnanější, domácí pomalu odpadali, ale ani Městec nebyl dopředu efektivní. „V 65. minutě jsme mohli jít do vedení, ale střela Igora Ročína skončila na tyči. Domácí od té doby zahrávali množství standardek v těsné blízkosti našeho vápna. Po rychlé rozehrávce se pak dostali do přečíslení a vedení 2:1. V závěru jsme otevřeli hru a domácí v devadesáté minutě zvýšili na 3:1,“ dodal městecký manažer.

Branky: 3. Štěpán Jareš, 72. Novák, 89. Cáska – 35. Jizba. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Šnýdr. Diváci: 125. Poločas: 1:1.

Semice: Zemánek – Bříza, Brynych, Novák, Kamlach, Cáska, Švarc, Hylmar (46. Kudrna), Šimek, Vavřík (89. Pavliš), Jareš (85. Havránek).

Městec Králové: Šádek – Štěrba, Poděbradský (78. Havelka), Ročín, L. Němec, A. Němec, Jizba, Synek, Janouch (61. Táborský), Šusta (65. Čihák), Tůma. 

Markéta Stiborová