Pátek – Bílé Podolí 6:1

„Po nezdaru v Semicích jsme tento týden doma chtěli uspět za tři body. Vstup do utkání tomu nasvědčoval. V první minutě poslal Jirásek míč za obranu a Grospič ukázkově zakončil na 1:0. Lepší nástup jsme si nemohli přát. Od té doby jakoby nám někdo svázal nohy. Hra vázla, vše bylo pomalé, chyběl pohyb a kombinovali jsme jen na vlastní půlce bez ohrožení branky soupeře,“ nebyl spokojený trenér Pátku Luboš Vondra.

Soupeř hrál jednoduše. Míče nakopával za páteckou obranu, kde si dobře nabíhali útočníci. „Tohle nám dělalo potíže, a i proto přišlo potrestání. Centr z pravé strany do našeho pokutového území, faul a penalta. Tou hosté nepohrdli. Naštěstí jsme se do poločasu ještě zvedli a po rohovém kopu se krásně prosadil střelou na zadní tyč Churavý,“ popisoval důležité momenty Vondra.

„V poločase jsme si s hráči vysvětlili důležité věci v naší hře. Druhý poločas byl o něčem jiném. Hra se zrychlila a zjednodušila. Přišla zasloužená odměna. V rozmezí deseti minut přidal výborně hrající Svoboda dvě branky a už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. V závěru se trefili ještě Grospič a Lacina, a s tímto výsledkem můžeme být spokojeni. Výhra se nerodila jednoduše,“ shrnul trenér domácích.

Branky: 1. a 78. Grospič, 36. Churavý, 59. a 69. Svoboda, 84. Lacina – 30. Fejfar (z PK), ŽK: 2:1. Rozhodčí: Špaček, Diváci: 70. Poločas: 2:1.

TJ Pátek: Kmoch – Churavý (73.Tomek), Jirásek, Kalina, Kohoutek, Stibor (78. R. Bulíř), J. Bulíř, Svoboda (76. Leština), Stehlík, Lacina, Grospič.

(sti)