Jako hráč nastupoval v dresu Polabanu Nymburk, Semic, Litole nebo Lysé nad Labem, nyní hájí barvy Bříství. Týmu, který postoupil ze čtvrté třídy o patro výš. Ale především se již věnuje nějaký čas trénování. A nyní povede mužstvo Ostré. „Kývl jsem a domluvili jsme se. Už mi to trošičku chybělo,“ prozradil čtyřiačtyřicetiletý trenér. „Teď jsem aktivně asi rok netrénoval, předtím jsem dělal mládež v Semicích. U dospělých je to už delší dobu. Vedl jsem Semice a předtím Lysou,“ popsal své kroky Pavliš.

Trénovat bude sice v Ostré, v Bříství si ale rád zahraje nadále. „Už si chodím jen tak zahrát. Hlavně proto, že mě to baví. Dokud budu chodit, bude fotbal hrát. Už ale netrénuji, jdu se sám někdy proběhnout. Ale to není ono,“ uvedl kouč Ostré a fotbalista nováčka třetí třídy.

Z fotbalového utkání I.B třídy Městec Králové - Semice (0:0)
Městec povede Jan Šmidrkal, bude hrající kouč. V rukávu má přestupovou bombu

Ostrá prošla během letní přestávky jen minimálními změnami. Kromě trenéra přišel zkušený Birkuš z Mochova, jenž v Ostré už v minulosti působil. „V jeho osobě získal klub zkušenost. Další změny jsou zatím jen v teoretické rovině. Máme v Ostré nadějné a perspektivní mužstvo, je to hodně mladý tým,“ řekl Pavliš.

V Ostré počítali také s návratem Bílka, ten ale zamířil do Polabanu Nymburk.

V minulé sezoně skončila Ostré na čtvrté příčce tabulky a takové postavení by chtěl Josef Pavliš ještě vylepšit. „Tým zvládl minulou sezonu dobře. I přes méně vydařené jaro skončil na čtvrtém místě. Sezona mu vyšla. Takže můj cíl je minulé umístění vylepšit. To je můj osobní cíl. Ostrá byla vždy ambiciózní. Naše cíle jsou hlavně sportovní, dělat fotbal na úrovni a tabulkové výsledky tak důležité nejsou,“ dodal nový kormidelník Ostré.