Domácí Bohemia sice dohrávala v deseti, Novák byl ale vyloučen po dvou žlutých zákrocích. Celkem klidné derby to nijak nenarušilo. „Zápas můžu hodnotit vlastně pozitivně,“ uvedl po derby kapitán poděbradské Bohemie Ondřej Hněvsa. „Oproti minulému utkání s Polabcem jsme si jasně řekli, že budeme praktikovat svou hru a nebudeme se přizpůsobovat soupeři. V úvodních pětadvaceti minutách jsme i díky tomu soupeře zatlačili, nastřelili tyč a vytvořili si pár slibných situací. Bohužel jsme ale inkasovali jako první po smolné akci a vlastní brance. Poté jsme už nepokračovali v takovém tempu, ale ani soupeř nás stále nijak nepřehrával. Polabec na nás vylezl a snažil se nám narušit naši rozehrávku, ale i s tím jsme si poradili,“ kvitoval kapitán domácího mužstva. „Druhý poločas už byl z naší strany herně trochu slabší a celkově jsme hru zjednodušili. Soupeř měl pár šancí, my také, ale byli jsme to nakonec právě my, kdo se po krásném centru a přesné hlavičce Soukupa prosadil. Závěr pak ovlivnilo nešťastné vyloučení Nováka, ale i přesto se za tuto část utkání nemáme rozhodně za co stydět. Celkově tak převládá jistý pocit zklamání, ale důležitá věc je to, že na domácí půdě zůstáváme stále neporaženi,“ těšilo Ondřeje Hněvsu.

O vyrovnání se postaral sváteční střelec, obránce Ondřej Soukup. Jeho gól měl nakonec cenu jednoho bodu a udržení domácí neporazitelnosti. „Gólů moc nedávám, takže jsem rád, že to tam spadlo zrovna v tomto utkání. Velký podíl na tom měl i centr Kuby Králíka,“ uvedl ke své trefě autor branky Bohemie.

Slovanu znovu chybělo několik hráčů, přesto držel s domácím celkem krok do poslední minuty. „Do městského derby jsme nastoupili opět s velkou marodkou, nicméně už takhle hrajeme dost dlouho, tak nás to ani nepřekvapilo,“ řekl kapitán hostujícího mužstva Jan Borovička. „Začátek zápasu jsme měli slabší a Bohemia nás trochu zatlačila, kdy při jedné a poslední jejich šancí v prvním poločase nás zachránila tyč. Poté se hra vyrovnala a po pěkné akci, kdy náš Kořínek hlavou nastřelil jejich hráče, a od něj padla vlastní branka, jsme šli do vedení. Druhý poločas jsme opět měli dost příležitostí na to, abychom zvýšili skóre, ale jako v minulých zápasech se nám prostě koncovky nedaří bohužel proměnit. Na to pak udeřila Bohemia, kdy jsme nedokázali pohlídat standardní situaci a hlavou vyrovnala na konečných 1:1. Zápas byl v celku ve velkém tempu a na to, že jsme neměli nikoho na střídání, jsme ho až na ty neproměné šance zvládli dost dobře,“ popsal derby kapitán Slovanu. „Příští týden máme opět těžký zápas, kdy k nám přijede Hlízov, musíme se dát dohromady a udělat body,“ dodal Borovička.

Gól hostujícího Slovanu nese velký podpis útočníka Vratislava Kořínka, jenže v zápise o utkání byl uveden jako vlastní. Kořínkova hlavička se otřela o nohu obránce Jakuba Svobody a trochu změnila směr. „Můj gól byl nakonec vyhodnocen jako vlastní. Po výborném centru Jardy Havrdy, který jich má vždy několik za zápas, jsem poslal míč hlavou do obránce, od kterého se balon odrazil do protipohybu brankáře,“ popsal úvodní gól střetnutí Kořínek.

Ten mohl přidat i další trefy. „Mrzí mě, že jsem nezvládl proměnit další tři šance, které mi spoluhráči vytvořili. Na jaře zatím pálím šance a hledám optimální střeleckou formu, což nás stojí zbytečně body,“ sypal si popel na hlavu forvard Slovanu.

Jeho tým na jaře stoupá tabulkou vzhůru. „Do derby proti rivalovi z druhého břehu jsme šli s jasným cílem vyhrát a přiblížit se tak ještě více třetímu místu v tabulce. Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný, nicméně bych řekl, že jsme si vypracovali více gólových situací a šancí. Z pohledu vývoje zápasu, kdy jsme vedli jedna nula a soupeř hrál posledních patnáct minut v deseti, hodnotím pro nás konečný výsledek jako ztrátu dvou bodů. Navíc jsme inkasovali ze standardky, což je vždy otázka osobní zodpovědnosti při bránění. Škoda,“ litoval Vratislav Kořínek.