Bylo to derby a bylo to znát jak na hřišti, tak v i v hledišti. „První půlka byla vyrovnaná. Každé mužstvo mělo po jedné šanci,“ uvedl trenér Pátku Milan Švábenský.

I druhá půlka začala stejně. „Vypadalo to, že to skončí remízou. Dostali jsme ale dva góly a tím pádem jsme prohráli,“ neměl k tomu co více říci Švábenský.

Fotbalisté Městce Králové věděli, že tento zápas je o šest bodů. „Jsme šťastní, že jsme ho zvládli. Do derby jsme oproti utkání s Pečkami nastoupili s jednou změnou. V útoku místo Igora Ročína hrál Míra Velenský. Chtěli jsme od začátku hrát agresivně a nenechat zkušeným domácím plejerům prostor ve středu hřiště. Bohužel prvních dvacet minut jsme hráli přesně naopak,“ konstatoval trenér Městce Roman Šádek.

Domácí se dostali pouze do jedné šance, kterou však neproměnili. „My jsme od této chvíle zlepšili pohyb a převzali iniciativu, když především naše pravá strana větrala páteckou obranu. Góly jsme dali až ve druhé půli. Nejprve po parádní kombinaci Kuby Hartmana se Martina Tůma dostal za obranu a bezpečně zavěsil. Druhý gól pak po faulu na Míru Velenského proměnil Ondra Černovský,“ pochválil kluky za předvedený výkon a maximální nasazení kouč Šádek.

Derby se nehrálo v rukavičkách, ale to k těmto zápasům patří. „Získali jsme další důležité tři body, které musíme potvrdit v příštím zápase doma s Vrdy,“ dodal Šádek.

TJ Pátek – SK Městec Králové 0:2,

Branky: 52. Tůma, 52. Černovský (z PK). ŽK: 8:3. ČK: 87. Kalina (Pátek). Rozhodčí: Kubečka. Diváci: 110. Poločas: 0:0.
TJ Pátek: Kmoch – Kohoutek, Baran (88. Novotný), Kalina, Sporiš (74. Ryšánek), Mašinda (60. Novák), Bulíř, Bartheldy, Jirásek, Grospič, Petráň (66. Jan Fořt).
SK Městec Králové: Chrastný – Tyl, Blažek, L. Němec (90. A. Němec), Kafka, Tůma (85. Janouch), Černovský, Synek, Jizba (64. Z. Hradečný), Velenský (88. Štok), Hartman.

Markéta Stiborová