Lysá – Bohemia Poděbrady 0:7

„Hostující Bohemii jsme byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. V první půli jsme byli více na balonu a inkasovali po brejku v poslední minutě. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním ještě utkání zdramatizovat, ale po šedesáté minutě jsme totálně vypadli z koncentrace i fyzického nasazení a hosté proměnili snad každou svou šanci. S naším úzkým kádrem jsme pak již nebyli schopni Bohemii vzdorovat,“ přiznal hrající trenér lyského Slovanu Ondřej Poborský.

„Splnili jsme povinnost a s definitivní platností si zajistili konečné třetí místo v tabulce. Po tomto utkání již víme, že nás nikdo nemůže předehnat. Toho si velice vážíme, považujeme to za velký úspěch,“ rozplýval se hrající trenér Bohemie Poděbrady Tomáš Kubánek.

„Utkání bylo od začátku jednoznačné, bohužel jsme dlouho z převahy a několika šancí nemohli vstřelit vedoucí branku. Naštěstí těsně před poločasem nás opět přijel navštívit Jan Kuchta a Lukáš Nykodým přehodil gólmana,“ vtipkoval Kubánek. „Druhou půli jsme už herní převahu zúročili i několika góly. Soupeř už v závěru působil odevzdaným dojmem,“ všiml si kouč hostí.

„Vysoký výsledek nepřeceňujeme, ale velkou radost nám udělal první start v základní sestavě pro dorostence Kubu Bartáka, který se toho zhostil velmi dobře a zároveň také první start i gól pro Davida Vokněra, který je primárně brankářem, ale ve hře nohama je na tom již tak dobře, že může naskočit i v poli,“ chválil mladíky Kubánek. „Jsem pyšný na to, jak na zapracování mladých hráčů reaguje kabina v čele s kapitánem Ondrou Hněvsou, který po vstřelení branky Davida Vokněra zorganizoval hromadnou oslavu jeho branky i za rozhodnutého stavu. Zároveň celá kabina po utkání oběma dorostencům zatleskala, tak věřím, že kluci na své ´poprvé´ v áčku jen tak nezapomenou,“ dodal spokojený kouč Bohemie Poděbrady.

Branky: 45. Nykodým, 59., 65. a 80. Kalina (1. z PK), 75. a 87. Herzán, 85. Vokněr. Poločas: 0:1.

Lysá nad Labem: Šlingr – J. Kříž (81. Cabrnoch), Müller, Poborský, Schneiberg, Šindler, Veselý, Urban, Čejka, Šatný (58. Švorba), T. Kříž.

Bohemia Poděbrady Fiška – Uher (65. Zumas), Svoboda, Hněvsa, Soukup, Králík (75. Vokněr), Havránek, Barták (57. Vokatý), Kalina, Nykodým (70. Herzán), Křivský.


Načítám tabulku ...