M. Králové – Pátek 0:1

„Chtěli jsme potvrdit body zvenku, to se nám bohužel nepovedlo. Myslím, že snahu jsme měli, byli jsme i lepší. Hlavně ve druhém poločase, ale prostě nám to tam nepadlo. I kdybychom hráli týden, tak nám to tam nespadne. Měli jsme neskutečné šance. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře. První poločas byl vyrovnanější. Ve druhé půli jsme Pátek přehrávali. Byla otázka času, kdy dáme gól. Pro nás smůla, že tu branku dal Pátek. Jsou to ztracené body. Prohráli jsme si to sami, fotbal je o gólech. Není možné, co my nedáme,“ smutnil trenér Městce Králové Milan Švábenský.

„Domácí na nás vlétli podle očekávání. Velkou šanci ale neměli. Dobře jsme bránili. Největší šanci první půle měl Petráň, ale trefil pouze tyč. I ve druhé části zápasu jsme přečkali tlak Městce. Pak jsme udeřili my. Nejdříve Kalina trefil brankáře z malého vápna. Pak jsme dali šťastný gól. Křižná střela Barana skončila v síti. Výsledek jsme si pak pohlídali. Bylo to bojovné utkání se šancemi na obou stranách,“ řekl po utkání autor jediné branky Marek Baran.

„Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a bylo jasné, že rozhodnou chyby v obraně a první gól. Nám se naštěstí podařilo moc chyb nedělat. Přežili jsme nápor Městce ze začátku druhého poločasu a vstřelit branku,“ dodal hráč Pátku Jaroslav Krejčík.

Branka: 72. Baran. ŽK: 2:5. ČK: 87. Baran (P). Diváci: 250. Rozhodčí: J. Svoboda. Poločas: 0:0.
SK Městec Králové: Chrastný – Kafka (46. Král), M. Hradečný (90. Janouch), Tyl (72. Velenský), Ročín, Táborský, Vocásek, Z. Hradečný, Novotný (56. Tůma), Černovský, Blažek.
TJ Pátek: Kmoch – Bulíř, Jirásek, Kalina, Ryšánek (89. Chvalovský), Baran, Kohoutek, Krejčík (39. Svoboda), Sporiš (90. Vančura), Jiří Fořt, Petráň (78. Novák).


MARKÉTA STIBOROVÁ