Jíkevský kádr doznal několika změn. „Co se týče změn v kádru, vzhledem k odchodu tří hráčů (Kóňa, Kyli a Mamurov) jsme museli reagovat a přivést čtyři nové hráče,“ prozradil jíkevský předseda Jan Lebduška.

„Podařilo se nám domluvit i nového trenéra, Kamila Máchu se zkušenostmi s ligovým dorostem,“ podotkl šéf jíkevského klubu a pokračoval: „Ten má výborné vztahy s bývalým ligistou, nyní trenérem Petrem Mikolandou, který nám přislíbil výpomoc. Tak doufáme, že odehraje co nejvíce zápasů,“ doufá Lebduška. „Už jen proto, že s námi přípravu nezahájil Tomáš Kuchař, který má pracovní povinnosti a hledá čas na fotbal. Doufám ale, že i on bude pokračovat,“ přeje si předseda.

Dalším exligistou v týmu je Maroš Klimpl. „Ten je svým zapálením pro hru nenahraditelný a jsem rád, že u nás pokračuje,“ navázal Lebduška.

Příprava začala pro Jíkev trochu komplikovaně, jeden zápas jí odpadl. „Přípravu jsme začali poměrně pozdě, protože nám na konci července odřekl tým Rejšic zápas pro malý počet hráčů. Odehráli jsme tedy jen dva přípravné zápasy. V Pěčicích jsme porazili domácí A tým 2:1 a pak ve Zbuzanech u Prahy jsme prohráli s kombinovaným týmem Zbuzan trochu divokým výsledkem 4:6,“ popsal přípravné období Lebduška.

Z fotbalového utkání I.B třídy Milovice - Semice (5:2)
Milovice mají zkušeného Koštíře, na spadnutí je příchod útočníka Bubly

Cílem mužstva budou vyšší příčky, ale zřejmě ne ty nejvyšší. „Chtěli bychom dobře odstartovat nadcházející soutěž a podle výsledků se pohybovat ve vrchních patrech tabulky. Upřímně, na postup zatím ani nemůžeme pomýšlet, protože nesplňujeme nové kritérium svazu, a to mít alespoň jedno mládežnické družstvo. Pokud bychom tedy vůbec chtěli do budoucna mluvit o postupu, museli bychom na úrovni mládeže začít spolupracovat s jiným družstvem v okolí,“ má jasno Jan Lebduška.