FC Mělník – Ostrá B 3:2

„První poločas jsme odehráli ve skvělém tempu, byli nebezpeční a je škoda, že jsme soupeři neodskočili a šlo se do šaten za stavu jedna jedna. Druhou půli měli více ze hry domácí, ale šance byly na obou stranách. Soupeř však proměnil o jednu víc. Zápas jsme prohráli, ale za výkon a přístup se nemusíme stydět,“ vyprávěl vedoucí rezervy Ostré Pavel Jásek.

Branky: 19. a 76. Miřatský, 60. Mihalík – 14. L. Dozorec, 63. Kouba. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 45. Poločas: 1:1.

Ostrá B: P. Pokorný – Štejnar, Sedlák (63. Verner), Šnajdr, Košnář, L. Dozorec, M. Kluzáček, Manhart, Wolf, Cabrnoch (87. Hradecký), Kouba.

Milovice – Benátky B 3:1

„Základ naší výhry jsme položili v prvním poločase, ve kterém jsme hráli s mladými a běhavými hráči Benátek partii. V ní rozhodly větší zkušenosti v zakončení a naše rychlá kombinační hra. Ve druhém poločase jsme přenechali aktivitu šikovným hráčům Benátek a byl to až do konce otevřený boj o výsledek. Naštěstí jsme výhru uhájili. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon všech rozhodčích. Naprosto přesné rozhodování, a tím získání si respektu u hráčů obou mužstev v průběhu celého zápasu. Za takový výkon bych těmto mladým rozhodčím zatleskal, i kdybychom prohráli,“ ohodnotil utkání trenér Milovic Pavel Pavlíček.

Branky: 1. Tangl, 19. Müller, 25. Jan Krátký – 54. Plichta. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Rozhodčí: Ježek. Poločas: 3:0.

AFK Milovice: Fišer – Novák, Vlačiha (80. Jakub Krátký), Plecitý, Grus, Jan Krátký (70. Novotný), Hubáček (55. Štumar), Beneš (64. Drahorád), Tangl, Zoubek (46. Pospíšil), Müller.

Loučeň – Sázava 0:2

„Do osmdesáté minuty to bylo vyrovnané utkání. Bohužel se nám v sedmdesáté minutě zranil hráč a dohrávali jsme v deseti. Problém je, že kvůli trestům už druhý zápas v řadě hrajeme pouze v jedenácti hráčích. Nemáme nikoho na střídání. Od sedmdesáté minuty byla otázka času, kdy dostaneme branku. Po obdržené brance už nebyla síla zápas z naší strany otočit nebo zkorigovat,“ popsal utkání hráč Loučeně Jan Bobek.

Branky: 82. Keltner, 90. Dušek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Rozhodčí: Kuka. Poločas: 0:0.

FK Loučeň: Bednář – Holler, Špalda, Vlasák, Ladra, Prisčák, Štěpánek, Holub, Bartoň, Mareš, Bobek.

Sadská – Pátek 1:2

„Vstup do utkání se nám povedl. Dostali jsme se do vedení po pěkné střele zpoza vápna, kdy skóroval Janiga. Byli jsme celkově lepším týmem. Pátek se dostával do brejkových situací, které nevyužil. Šance jsme nevyužívali ani my. Vypadalo to na remízový zápas, ale bohužel jsme inkasovali asi deset minut před koncem z rohu. Ještě nějakou příležitost jsme do konce měli, ale už se nám nepovedlo vstřelit gól. Pro nás je to veliké zklamání,“ řekl k zápasu hráč Sadské Tomáš Plot.

„Bylo to vyrovnané utkání plné nepřesností. První půli si dovolím říci, že jsme byli fotbalovější. Ale domácí šli do vedení nechytatelnou střelou přímo do šibenice. Vyrovnat se podařilo po individuální akci Jiráskovi. Druhá půle byla v režii domácích. Hlavně do sedmdesáté minuty, kdy jsme přečkali několik šancí Sadské. Pak šel dvakrát sám na bránu Petráň, ale neproměnil. V závěru zápasu jsem se šťastně trefil hlavou a ze Sadské si odvážíme důležité tři body,“ řekl po utkání střelec vítězné branky Pátku Jaromír Bulíř.

Branky: 24. Janiga – 36. Jirásek, 78. Bulíř. ŽK: 1:5. Diváci: 100. Rozhodčí: Šafránek. Poločas: 1:1.

AFK Sadská: Šaroch – Čemus, Dudla, Janiga, Kučera, Havlík, Jech, Lukavec, Barták (58. Plot), Svoboda, Čábelka.

TJ Pátek: Kmoch – Kohoutek, Bulíř, Sporiš, Bartheldy, Kalina, Novák (78. de Giorgii), Petráň (89. Krejčík), Jirásek, Baran, Mojžíš.

Liblice – M. Králové 6:0

„Těžko se mi o tom hovoří. Jeli jsme do Liblic a prohráli jsme tam nějakým způsobem. Bylo tam i vyloučení. Soupeř nebyl zase až tak dobrý, abychom tam zahráli takový výsledek. Spíš mě ale mrzí ty červené karty. Neustáli jsme tlak. Jak jsem řekl, domácí nehráli o tolik lépe než my. Víc se k tomu asi nebudu vyjadřovat, ani k rozhodčím ani ke hře,“ řekl k utkání trenér Městce Milan Švábenský.

Branky: 30. vlastní Blažek, 40., 54. a 73. Sochor, 85. Vosecký, 86. Lanc. ŽK: 1:4. ČK: 0:2. Diváci: 150. Rozhodčí: Čermoch. Poločas: 2:0.

SK Městec Králové: Chrastný – Kafka (80. Novotný), Libánský, Tyl, Ročín, Táborský, Vocásek, Jizba, Janouch (73. Poděbradský), Černovský, Blažek.

Škvorec – Sokoleč 2:2, na penalty 2:4

„Utkání pro nás začalo až nadmíru dobře. Rychle jsme dali dva góly. Potom naše hra ale postrádala přesnost. Soupeř následně snížil a nakonec po špatném řešení obranné situace dokázal i vyrovnat. O skóre rozhodly následné penalty,“ shrnul utkání trenér Sokolče Robert Jirák.

Branky: 20. a 88. Větrovec – 9. Hlavatý, 10. Kučera. ŽK: 4:2. Diváci: 90. Rozhodčí: Čermoch. Poločas: 1:2.

SK Sokoleč: Jirák – Fink, Šťastný, Müller (46. Čáp), Hruška, Půlpán (71. Trumpus), Kozel, Kučera, J. Hlavatý, Auer, Svoboda. (sti, ps)

Ilustrační foto
Okresní přebor: Kněžice zase nadělovaly