„Začali jsme špatně, soupeř byl lepší a do dvacáté minuty nás přehrával. My jsme pořádně nevěděli, co hrát. Dávali jsme dlouhé balony za obranu, ale nic z toho. Jediný Janda z ofenzivních hráčů něco udělal, zbytek byl hodně špatný. I tak jsme se dostali do vedení, když se prosadil právě Janda. V poločase jsme si to pořádně vyříkali, přesto jsme brzy inkasovali. Posledních třicet minut jsme měli převahu, měli jsme tři šance, ale to je málo. Nedokázali jsme dát vítězný gól,“ lamentoval po derby poříčanský kormidelník Zdeněk Šmejkal, který si zahrál posledních dvacet minut. „Je vidět, že když nám vypadne jeden hráč, už je to problém. Ještě že se nám vyhýbají zranění. Tato soutěž se nedá hrát v jedenácti lidech,“ uvedl kouč poříčanského celku.

„Jeli jsme k soupeři s tím, že jsme slyšeli, že si nás vychutnají a že nám dají bůra. Utkání ale vypadalo jinak, byli jsme domácím šedesát minut vyrovnaným soupeřem,“ řekl po utkání trenér hostujícího celku Ladislav Drbohlav. „Po naší vyrovnávací brance byli domácí lepší, měli hodně standardních situací a my jsme neudrželi míč. Všechno jsme ale ubránili, něco pochytal gólman. V penaltovém rozstřelu jsme pak dvě penalty neproměnili,“ dodal trenér Čechie Ladislav Drbohlav.

Poříčany – Vykáň 1:1, PK 5:4

Branky: 45. Janda – 49. Olmr. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0.
SK Poříčany: Janocsko – Pergl (71. Šmejkal), Zdeňka, O. Puk, Vild – Ramšák (61. J. Puk), Šmidrkal, Prejsek, Gajdasz – Nádeníček, Janda.
Čechie Vykáň: Kruliš – Lesyk, Říha, Cimpl, Astary – Vostárek, Dalekorej, Mráz, Kasík – Dlouhý, Olmr (75. Janda).

Ilustrační foto
Dva body? Jsou super, řekl kouč