Měla spoustu standardních situací a na konci prvního poločasu skóre otevřeli právě domácí. Na začátku druhé půle vstřelily Poděbrady druhý gól, na který ale dokázali hosté odpovědět. Více jim ale nepodařilo.

Bohemia – Libušín 2:1

„V prvním poločase jsme se dostali k několika šancím. Zejména z rohových kopů jsme hrozili. Tolik rohů, co jsme měli v prvním poločase, jsme neměli snad za poslední tři zápasy. K naší smůle se ale ani jeden neujal. Soupeř hrozil ojediněle z protiútoků, ale brankář nás podržel. V závěru se z protiútoku prosadil Matěj Novák. To nás trochu uklidnilo,“ řekl k průběhu první pětačtyřicetiminutovky hráč domácích Ondra Hněvsa.

„Druhý poločas byl úplně jiný. My jsme se více stáhli a soupeř se dostal trochu do hry. Byli jsme to ale znovu my, kdo skóroval. Soupeř pak snížil a v závěru měl tlak. Ten jsme naštěstí přečkali a můžeme slavit důležité tři body,“ uvedl za celý tým Bohemie Ondřej Hněvsa.

Branky: 44. a 59. Novák – 68. Sejtarija. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Rozhodčí: Trumpus. Poločas: 1:0.

FK Bohemia Poděbrady: Václavík – Suchánek, Kubánek, Javorek, Novák (65. Uher), Hruška, Hněvsa, Křelina, Rulc – Pikner, Šusta (90. Šendera). (sti)

AUTOR: Markéta Stiborová