Kněžice – Městec Králové 1:4

Skóre se pohnulo hned ve druhé minutě, kdy brankáře domácích prostřelil Ročín. Kněžice ale držely krok a za dvě minuty bylo srovnáno po brance Živnůstky. Dále v prvním poločase jiný gól nepadl. Domácí byli více na míči, žádnou šanci ale neproměnili.  „Druhý poločas se nám nedařilo dostat se do vyložené šance. Většina našich šancí skončila už před vápnem, ‘’ uvedl kněžický hráč Tomáš Živnůstka.

Městec vstřelil rychlý gól, kdy se ve vápně rychle zorientoval Ročín. „Bohužel soupeř okamžitě vyrovnal. Byli jsme pasivní a soupeř byl více na míči. Občas jsme zahrozili po stranách, ale nic z toho nebylo. Na konci poločasu pěkně vystřelil Synek, ale gólman zakročil,“ hodnotil trenér Městce Králové Oldřich Budka. „V poločase jsme si to vyříkali a začali hrát lépe. Podařilo se nám vstřelit druhý gól po centru Ročína a hlavičce Jizby. Přidali jsme ještě třetí a čtvrtý gól, kdy se krásně trefili Jizba a Černovský. Klukům bych chtěl poděkovat za týmový výkon. I když výsledek vypadá jednoznačně, byl to těžký a vyrovnaný zápas,“ uvedl trenér vítězného týmu.

Branky: 4. Živnůstka – 2. Ročín, 52. a 70. Jizba, 69. Černovský. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Roth. Diváci: 280. Poločas: 1:1.

Kněžice: Pohořal – Pařízek (57. Brzák), Živnůstka, Hradečný, Šorm, Kalužík (74. Tichý), R. Sedláček, J. Sedláček, Šefara, Novák, Jelínek (83. Michl).

Městec Králové: Chrastný – Poděbradský (46. Míča), Synek, L. Němec, Janouch (27. Tyl), Štěrba (76. Čihák), A. Němec (80. Sabó), Černovský, Šusta, Jizba (70. Krejčí), Ročín.

Markéta Stiborová