Vrdy – Loučeň 0:0,
na penalty 5:4

„Na těžkém terénu se nehrál moc pohledný fotbal. První poločas jsme byli malinko lepší. Ze začátku utkání jsme měli dvě slibné šance, ale bohužel jsme neproměnili. Druhý poločas byl soupeř lepší na balonu. V poslední půlhodině měli tři velké šance, ale stálo při nás štěstí. Bohužel jsme v rozstřelu jednu penaltu nedali a soupeř proměnil všechny. Každopádně bod bereme,“ řekl po utkání hráč Loučeně Jan Bobek.

ŽK: 2:3. Diváci: 100. Rozhodčí: Hron. FK Loučeň: Bednář – Holler, Špalda, Vlasák, Ladra, Poulíček, Prisčák, Štěpánek, Holub, Mareš, Bobek.

Bílé Podolí – Sadská 1:1,
na penalty 4:5

„Byl to zápas plný soubojů bez nějaké mezihry. Hodně se to nakopávalo. V prvním poločase jsme asi v desáté minutě neproměnili pokutový kop. I přesto jsme si vytvořili ještě další šance, ale poločas byl 0:0. V druhé půlce jsme mohli jít celkem brzy do vedení, ale v zakončení se nám nedařilo. U konce, z docela přísné penalty, se Podolí dostalo do vedení. Museli jsme otevřít hru a to se nám vyplatilo. Podařilo se nám vyrovnat a poprvé vyhrát na penalty, což nás hodně potěšilo. Celý tým odvedl dobrou práci. Hlavně musím vyzdvihnout obránce, které ještě teď bolí hlava po hlavičkách. Za celou sezonu jich tolik nebylo,“ uvedl s úsměvem hráč Sadské Tomáš Plot.

Branky: 78. Šálený (z PK) – 88. Jech. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Rozhodčí: Pejša. Poločas: 0:0. AFK Sadská: Šaroch – Čemus, Kučera (79. Sitčuk), Havlík, Janiga, Jech, Plot, Svoboda, Čábelka, Barták, Dudla.

Ostrá B – Milovice 3:3,
na penalty 3:4

„V prvních minutách jsme zazdili dvě tutovky a soupeř nás za to potrestal, po pětadvaceti minutách to bylo 0:3. V této fázi zápasu jsme nic nestíhali. Zpět do hry nás dostalo až snížení před odchodem do šaten. Ve druhé půli jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a odměnou nám bylo srovnáním stavu. S bodem musíme být spokojení, protože jsme do zápasu šli bez gólmana a podle vývoje skóre to spíše vypadalo na nějaký příděl,“ uvedl vedoucí Ostré B Pavel Jásek.

„V převážné většině prvního poločasu jsme hráli to, co jsme měli. Napadat soupeře ve středu pole a rychlými kombinacemi se dostávat za obranu. Díky této hře jsme se dostali do vedení 3:0. Pak jsme, pro mne z nepochopitelných důvodů, tento styl hry opustili. A asi z pátého gólu z autu v sezoně jsme nechali soupeře snížit na poločasových 1:3. Ostrá je tým, který už několikrát v sezóně potvrdil, že žádný výsledkový rozdíl pro ni není překážkou. A vyrovnala tak na 3:3 po rychlých útocích. Možná, že svou roli v tom, proč jsme nepokračovali ve hře, která nám přinesla vedení, byl stále zhoršující terén. Ten vyhovoval menším a rychlostně vybaveným hráčům Ostré. V závěru jsme ještě tlačili a chtěli rozhodnout, ale nakonec bereme alespoň dva body po vítězství z penalt,“ popsal trenér Milovic Pavel Pavlíček.

Branky: 40. L. Dozorec, 51. Manhart, 64. Schovanec – 14. a 21. L. Müller, 24. Jan Krátký. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Rozhodčí: Němeček. Poločas: 1:3. Ostrá B: Cabrnoch – M. Kluzáček, Štejnar, Sedlák, Hradecký (54. Schovanec), Š. Kluzáček (61. Košnář), Verner (90. Chramosta), Wolf, Manhart, L. Dozorec, Kouba. AFK Milovice: Fišer – Tangl (46. Zoubek), Grus (82. Novotný), L. Müller, Dlouhý, Beneš, Novák, Jan Krátký, Vlačiha, Koštíř, Hubáček (77. Drahorád).

Pátek – Škvorec 0:1

„První půli jsme byli aktivnější. Mašindu a Zumra vychytal skvěle chytající gólman hostů. Pak jsme ještě trefili tyč. Škvorec z ojedinělé akce trefil břevno. A v závěru poločasu zkazil Bulířovi radost z branky praporek pomezního. Druhou půli začali kousat i hosté. My ještě neproměnili dvě velké šance. Mašinda trefil tyč a Baran z malého vápna dobře postaveného brankáře. V závěru jsme ztratili balon ve středu hřiště a soupeř nás potrestal. Ale když nedáte ani ty nejvyloženější šance, nemůžete vyhrát. To je pro nás, vzhledem k vyrovnanosti soutěže, velká ztráta a navíc doma,“ řekl po utkání trenér Pátku Pavel de Giorgii.

Branky: 88. Větrovec. Bez karet. Diváci: 80. Rozhodčí: Polák. Poločas: 0:0. TJ Pátek: Kmoch – Kohoutek, Sporiš, Kalina, Krejčík (86. Mojžíš), Petráň (27. Novák), Jirásek, Mašinda, Zumr, Bulíř, Ryšánek (67. Baran).

M. Králové – Hlízov 0:6

"Těžko se mi hodnotí utkání po takovém výprasku, navíc před domácím publikem. Věděli jsme, že s Hlízovem můžeme sehrát vyrovnanou partii, jen když předvedeme nadstandardní výkon a vše si sedne. Opak byl však pravdou. Nastoupili jsme s tím, co je momentálně v Městci zdravé či polozdravé. Na to se ale vymlouvat nechci, prostě nás Hlízov přejel. Chtěli jsme hrát odzadu a co nejdéle s nulou. V poločase to ale bylo 0:3 po úplně shodných situacích, centr do vápna a tam se necháme předskočit. Takže druhý poločas se vlastně jen dohrával. Kluci bojovali, ale v současném stavu a proti takovému týmu jako je Hlízov, to je málo. Do zakončení jsme se dostali za celý zápas asi jen třikrát. Teď se musíme dát do kupy a v posledních dvou zápasech podzimu bodovat, jinak bude zima neveselá,“ okomentoval utkání trenér Městce Králové Roman Šádek.

Branky: 16., 28. a 79. Maxa, 32. a 75. Šváb, 64. Křelina. ŽK: 2:1. ČK: 1:0. Diváci: 120. Rozhodčí: Prosr. Poločas: 0:3. SK Městec Králové: Chrastný – Kafka (46. Rygl), Poděbradský, Sabó (60. Štok), Ročín (80. Votava), Hnojil, Vocásek, Z. Hradečný, Novotný, Černovský, Tůma (80. Matoušek).

Pečky – Sokoleč 0:4

„Naše malé derby před krásnou návštěvou začalo velmi bojovně z obou stran. Rychlostně vybavení hráči soupeře nám, hlavně v první půli, dělali velké starosti. Po změně stran a vedení jedna nula se nám rozehrál střed zálohy, což rozhodlo. Konec zápasu už byl v naší režii. V útoku zahrál velmi dobře Auer, který byl téměř u všeho,“ chválil tým trenér Sokolče Robert Jirák.

Branky: 12. a 85. Auer, 57. Kučera, 82. Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 300. Rozhodčí: Šnýdr. Poločas: 0:1. Sokoleč: Jirák – Fink, Šťastný, Müller, Hruška – Němec, Kozel, Kučera (83. Čáp), Trumpus (64. Půlpán) – Auer ( 86. Šebor), Svoboda. (sti, ps)