Hned ve 4. minutě namazali domácí Václavu Novákovi do samostatného nájezdu, který proměnil po zemi kolem vybíhajícího brankáře. Čelákovická obrana hořela, ale další sólo Honzátkovi zneškodnil brankář Janda. V 19. minutě ho překonal po Koníčkově centru parádní hlavičkou z výskoku do šibenice Štěpán Duda – 0:2.

Zaskočení domácí si vytvořili první šanci až ve 27. minutě, jenže Pánek po zasekávačce na penaltové značce nenachytal střelou pod břevno Ulmana. Hned z následujícího protiútoku si nechal Petr Fantík utéct míč ve vlastní šestnáctce a ve zmatku stáhl za dres Dudu. Penaltu proměnil Ondřej Novák – 0:3.

„Povedl se nám začátek, i když bojujeme se zraněními a byli jsme tu ve čtrnácti lidech, což je na tuhle soutěž málo, zvlášť když jsem musel hned po deseti minutách střídat Jägera pro natažený sval,“ konstatoval chotětovský trenér Jiří Linek.

Chotětovský příval ještě nekončil, po přihrávce V. Nováka do běhu pálil křížem Koníček a Janda akrobaticky vyrážel hřbetem předloktí.

„Kluci měli hlavu v oblacích po povedeném zápase v Líbeznicích, asi si mysleli, že to půjde samo,“ povzdychl si domácí trenér Radek Skuhravý. „Góly jsme hráčům Chotětova sami nabídli, ani se na ně nemuseli snažit, a sami jsme šance zahazovali,“ dodal.

Po přestávce se Ondřej Novák po zpětné přihrávce Jiřího Fantíka trefil nepovedeným odkopem o břevno také do vlastní brány, ale z fotbalistů Unionu na jeho zásah nikdo nenavázal. Naopak Janda kryl další dělovku kapitána hostů Koníčka, pak Václav Novák obral o míč na malém vápně Konečného a předložil Honzátkovi, který v jasné šanci přestřelil.

Až v závěru se hosté zatáhli a Čelákovice si vytvořily silný tlak. Jiří Fantík v 73. minutě pálil do vybíhajícího Ulmana, odražený míč předložil Stehlík před prázdnou bránu, kterou Radek Skuhravý mladší placírkou minul. Lopatářova hlavička ze tří metrů po rohu skončila v náruči Ulmana, který vyrážel i dělovku střídajícího Nigerijce Igbinosy. Labutí písní Unionu byl právě jeho nafilmovaný pád v šestnáctce, po kterém sudí Bohumil Mareš nařídil penaltu, ale po poradě s pomezním Sandevem ji správně odvolal.

Vítězové se posunuli na druhé místo za stále neporažený Lužec. „Jdeme zápas od zápasu, postup pro nás není prioritou. Důležité je, že v městyse, kde bydlíme, máme tři mančafty s padesáti fotbalisty, ale kvalita je omezená, díváme se na to střízlivě,“ prohlásil chotětovský trenér Linek.

Čelákovice – Chotětov 1:3 (0:3)

Branky: 51. vlastní O. Novák – 4. V. Novák, 19. Duda, 29. z PK O. Novák. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 3:2. Diváků: 143. Střely na bránu: 5:6. Rohy: 7:3.

Čelákovice: Janda – Konečný, P. Fantík (46. J. Fantík), Arazim, Stehlík – Hromas (30. Sebera), Skalický (90. Lánský) – Pánek, Skuhravý, Filip (63. Igbinosa) – Lopatář.

Chotětov: Ulman – Honzátko, Rozumný, Jäger (12. Plac, 86. Krejčík), O. Novák – Vágner, V. Novák, Vtelenský, Duda – Koníček, Vyhlas (90.+2 Böhm).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...