„Zápas se hrál na těžkém povrchu. Ten vyhovoval spíše nám. Skóre jsme otevřeli my, a do šaten jsme tak odcházeli se stavem 1:0. Na začátku druhé půle po odkopnutém balonu za obranu hosté vyrovnali. My jsme ale dokázali z brejku dát v 70. minutě vítězný gól. Jsme všichni rádi, že jsme zvládli poslední zápas za tři body,“ uvedl po utkání střelec jedné branky Libor Křelina. „Svou šanci dostal Vojta Uher, který utkání zvládl skvěle a hrál výborně,“ přidal pochvalu spoluhráči Křelina.

„Už předem bylo jasné, že utkání bude kvůli špatnému terénu především o bojovnosti. I když jsem neměl hrát v základu, dostal jsem příležitost a důvěru. Snažil jsem se nezklamat. Výsledek pro nás dopadl skvěle, uhráli jsme důležité tři body,“ dodal hráč Bohemie Vojta Uher.

Kvalitního soupeře chválil i hráč Poděbrad Matěj Novák. „Soupeř byl více na míči, přesto se nám podařilo jako prvním vstřelit branku. Na začátku druhého poločasu jsme trochu zaspali a soupeř vyrovnal. Ale hodili jsme to za hlavu a pak po rychlém protiútoku jsme dali branku na 2:1, což rozhodlo,“ měl radost ze tří bodů Novák.

„První polovinu zápasu jsme měli více ze hry, ale chyběla nám finální fáze. Nebyli jsme schopni vážně ohrozit branku. Ke konci půle měl soupeř standardní situaci z poloviny hřiště, kdy hráč na vápně prodloužil na zadní tyč. Tam osamocený hráč zakončoval. Z kraje druhé poloviny se prosadil Martin Dlouhý. Po zbytek utkání se hrál bojovný fotbal na rozbláceném terénu. Domácí z brejků skórovali a my jsme nebyli schopni gólově zakončit a srovnat tak výsledek utkání,“ zhodnotil hráč Vykáně Lukáš Šedivý. „Je škoda, že se utkání nehrálo na plánované umělce. Na tomto terénu se kombinovalo pouze stěží,“ přidal Šedivý.

„V první půli jsme více drželi balon, snažili jsme kombinovat, chyběla však koncovka a vážné ohrožení branky. Soupeř nic neměl. V poslední minutě ale zahrál standardku, míč propadl na zadní tyč, kde zakončoval osamocený hráč domácích. Druhou půli jsme využili hned první příležitost,“ uvedl hráč Vykáně Matyáš Olmr.

Na zhoršujícím se terénu hosté kazili přihrávky. „Druhá půle byla o bojovnosti a soupeř nás z brejku potrestal. My jsme se nebyli schopni probojovat do zakončení, špatně jsme řešili finální fáze. Bohužel jsme podruhé za sebou nedokázali zvítězit,“ dodal Olmr.

„Prohráli jsme, a proto nemůžeme být spokojeni. Bohužel se hrálo na těžkém terénu a šlo spíše o souboje, než o kombinační hru. Byli jsme smolnější a pohráli,“ shrnul mač útočník Vykáně Jiří Dalekorej. 

Bohemia Poděbrady – Vykáň 2:1

Branky: 45. Billý, 70. Křelina – 46. Dlouhý. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Bohemia Poděbrady: Václavík – Hněvsa, Billý, Hruška, Uher, Kubánek, Javorek, Rulc (84. Pikner), Šusta, Novák, Křelina.
Čechie Vykáň: Kruliš – Říha, Kasík (73. Kramář), Žampa, Olmr, Cimpl, Vostárek, Šedivý, Vobořil, Dalekorej, Dlouhý.

Markéta Stiborová