„Musím kluky pochválit, hráli výborně. Soupeř neměl vyloženou šanci ze hry, jen něco po závarech,“ načal hodnocení okresního derby poříčanský kormidelník Zdeněk Šmejkal mladší. „Povedl se nám brejk a Janda svou samostatnou akci zakončil gólem. V prvním poločase jsme byli lepší, po změně stran byli aktivnější hosté, vytvářeli si standardní situace. Ale pak otevřeli hru a my jsme je dvakrát z brejku potrestali. Klobouk dolů před naší obranou, která soupeře nepustila do šance,“ byl spokojený domácí trenér.
Poříčany se musely vypořádat s absencí Kacafírka, ale zvládly to na výbornou. „Kacafírek má problém se zády. Velmi dobrý zápas odehrál na hrotu Gajdasz. A suverénně nejlepší byl Janda, ten nám udělal zápas,“ chválil jednotlivce kouč Šmejkal.

Za zmínku stojí fakt, že domácí Ramšák strávil na hrací ploše pouhé čtyři minuty. Přišel jako střídající a během chviličky dostal rychle dvě žluté karty. „Šel tam na brejky a po jednom z nich na něj byl faul a dali jsme druhý gól. Aspoň že tak. Jenže pak udělal klukovinu a musel do sprch,“ usmíval se poříčanský trenér. „Jinak jsem ale hodně spokojený, bylo to o tisíc procent lepší než minulý týden. Kluci makali a výhru jsme si zasloužili,“ dodal kouč vítězného mužstva.

„V prvním poločase měli domácí síly, zatlačili nás díky standardkám a dlouhým autům, ale my jsme si s tím poradili. Do ničeho vážnějšího jsme je nepustili. Jenže pak po našem závaru přišel brejk a najednou jsme prohrávali. Ve druhém poločas jsme na můj vkus hodně brzdili hru uprostřed hřiště, mohli jsme se dostávat více do šestnáctky. Pak přišel hřebíček, když se domácí trefili přes zeď. A potom jsme se už do ničeho nedostali. Hráli jsme vabank a po ztrátě míče jsme zastavili brejk až za cenu penalty,“ hodnotil zápas kouč nymburského Polabanu Jan Buryán. „Největší zklamání pro mě je, že jsme dokázali zahrát perfektní zápas s Ostrou. Od toho se musíme odpíchnout. Teď jsme si posledními dvěma zápasy zdegradovali vítězství z derby,“ dodal kouč Buryán.

V deseti dohrávali také hosté, ale jen hodně krátkou domů. V nastavení zasáhl v pokutovém území rukou Podzimek a následnou penaltu proměnil domácí Kokoška.

Poříčany – Polaban Nbk 3:0

Branky: 39. a 85. Janda, 90+3. Kokoška (z PK). Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 5:2. ČK: 87. Ramšák – 90+2. Podzimek. Diváci: 250. Poločas: 1:0.
SK Poříčany: Malík – Seifert, Zdeňka, Touš, Pergl – Zolotuchin (61. Svoboda), Šmidrkal (76. Kotek), Kokoška, Puk – Janda (90. Červený), Gajdasz (83. Ramšák).
Polaban Nymburk: Plaček – Bejbl, T. Dudla, Bohdan, Vyskočil – Novotný, Škarecký, Vobořil, Hobík (60. Dudek), Podzimek – Korec (64. Vaníček).