„Do nové sezony chceme určitě vstoupit lépe než do té předešlé,“ usmívá se před startem sezony trenér Ostré Pavel Jícha. „Podle mého názoru je v našich silách to, abychom se pohybovali v první polovině tabulky, pokud se nám budou vyhýbat nějaká četná zranění,“ věří v dobrou sezonu Jícha.

Jenže hosté rozhodně nebudou chtít prodat svoji kůži lacino. „Vyšlo to tak, že zahajujeme v Ostré. Takové zápasy mají náboj a energii. S bojovností a vůlí po vítězství pojedeme do Ostré i my,“ řekl nymburský trenér Jan Buryán. „Říká se dobrý začátek, dobrý konec,“ pousmál se kouč Nymburka.

Fotbalisté Poříčan hrají první divizní zápas sezony doma. Jenže kvůli rekonstrukci zázemí budou hrát ve Vykáni. Navíc bez svých dvou klíčových borců. V MOL cupu totiž dostali červenou kartu stoper Zdeňka a kanonýr Kacafírek, který by měl ve střílení gólů nahradit Nádeníčka. „Vzhledem k těmto okolnostem pro nás bude dobrý každý bod,“ má jasno kouč Poříčan Zdeněk Šmejkal mladší. „Jelikož je tu i spousta nových kluků, tým se skládá za pochodu. Jak jsem řekl, každý bod beru. V divizi není slabý soupeř,“ je si vědom Šmejkal.

Poříčany se v úvodním kole střetnou v neděli od 17 hodin s týmem Vysokého Mýta. 

Ilustrační foto
Divizní celky prošly velkou obměnou