Vítězství potřebovali domácí jako sůl. „Je to obrovská úleva. Chvíli jsme byli úplně poslední a to je hodně nepříjemné. Klobouk dolů před hráči, že tak těžké utkání zvládli,“ zhluboka si oddechl trenér nymburského Polabanu Jan Buryán.

Jeho tým vedl o dvě branky, ale hosté vyrovnali. Na další dva zásahy domácích už ale našli jen jednu odpověď. „My jsme se nesložili a dokázali jsme dát na čtyři dva. Mrzí mě trochu třetí inkasovaný gól, ale ten už neměl vliv na konečný výsledek. I když to dělám trochu nerad, musím kluky pochválit. Snad nezpychnou,“ vyprávěl kouč vítězného celku.

Polaban se v posledních kolech trápil střelecky. Jeden gól dal v prvním kole v Ostré, pak pět zápasů nic. A teď hned čtyři zářezy na pažbu. „To je nádhera,“ rozplýval se trenér Buryán. „Snad to bude takhle dál pokračovat,“ přeje si trenér. 

Polaban – Horky n. J. 4:3

Branky: 35. Lukeš, 52. vlastní Šťastný, 78. Korec, 84. Hobík – 63. Bogatkin, 66. Mbah, 90. Bílek. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:0. Diváci: 130. Poločas: 1:0.
Polaban Nymburk: Plaček – Bejbl, T. Dudla, Bohdan, Podzimek – Koubský (68. Hobík), Vyskočil, Škarecký (86. Vobořil), Lukeš (88. Vaníček) – Mařík, M. Dudla (68. Korec).