Jak byste zhodnotil uplynulou část sezony, po které jste na jedenáctém místě?

Mým přáním před sezonou bylo se pohybovat v první polovině tabulky. Z toho, že jsme aktuálně jedenáctí, spokojený tedy nejsem. Nás na podzim určitě nejvíce poznamenala „facka“ v podobě kontumace vyhraného zápasu s Libiší. Nebýt tohoto faktu, tak jsme získali dvacet čtyři bodů se skórem 16:13 a byli bychom aktuálně osmí. Na minulosti však už nic nezměníme. Naší snahou pro jaro bude určitě se posouvat v tabulce směrem výš.

Je současné umístění obrazem vaší hry?

Domnívám se, že střed tabulky by byl objektivním obrazem naší podzimní hry.

Jaké jsou hlavní klady a zápory podzimní části?

Hlavním záporem byla jednoznačně kontumace s Libiší. Jako hlavní klad vnímám to, že jsme se dokázali zejména po psychické stránce zmátořit z této skutečnosti a sérií výher se dostat z pásma sestupu, kam jsme se na chvíli dostali. V těchto fázích podzimu kluci ukázali, že většina z nich jsou srdcaři táhnoucí za jeden provaz.

Který zápas se vám nejvíce povedl a na který byste nejraději zapomněl?

Nejlépe jsme hráli asi doma proti Neratovicím, které jsme porazili dva nula. V tomto zápase jsme měli herní převahu, šance a soupeře jsme do ničeho nepustili. A nejraději bych zapomněl na zápas v Souši. Tam mě kluci svým výkonem hodně naštvali. Bylo mi až stydno, jak jsme se tam prezentovali.

Jste čtvrtý nejlepší tým, co se týče obdržených branek, ale spolu s Ostrovem nejhorší ve střílení gólů. O čem to vypovídá? Je defenziva vaší silnější stránkou?

Určitě jsem trenér, který lpí na organizované defenzivě. To jsme se v zápasech snažili dodržovat a z toho pramení i poměrně nízký počet obdržených branek. Z počtem vstřelených branek určitě spokojen nejsem. Paradoxně skladba podzimních tréninkových jednotek byla směřována spíše k útočným činnostem a zakončení. Našim útočníkům však stále věřím, jakož i tomu, že lepší produktivitu předvedou v jarní části

Kdo byl hlavním tahounem mužstva?

Pro mne je hlavním tahounem náš kapitán Petr Vobořil. A to jak na hřišti, tak i mimo něj.

Vy jste skládali mužstvo v průběhu letní přestávky, v týmu došlo k několika změnám. Jak dlouho si to sedalo?

Podle mě si to stále ještě sedá. Jsem přesvědčený, že naše hra může být ještě lepší a efektivnější. Máme před sebou dlouhou zimní přípravu, kde bude prostor pro další rozvoj a osvojení.

Během podzimu musel pětkrát o vítězi rozhodnou penaltový rozstřel, vy jste jej čtyřikrát vyhráli. Jak si to vysvětlujete?

Penaltové rozstřely jsou loterií a my v nich na podzim byli ve většině případů těmi šťastnějšími.

Určujete hráče na penalty vy sám, nebo se hráči hlásí podle toho, jak se cítí?

Chci, aby se mi hlásili sami. Nemám rád bázlivost. Hráčům jsem po prvním neúspěšném rozstřelu doma s Chomutovem říkal, že nikomu hlavu neutrhnu za to, že nedá penaltu, ale že chci aktivní a pozitivní přístup. Asi to hlavách změnili, protože od té doby jsme všechny rozstřely vyhráli. (mal)

Střelci
3 – Vobořil, Novotný
2 – Hošťálek, Kamlach, Řezníček
1 – Poběrežský, Hudec, Herzán, Jackl


Brankáři s nulou
6 – Keller
1 – Štěpánek