Hrdinou zápasu nebyl zdaleka jen Čížek, možná ještě větší dík patří brankáři Jaroslavu Tesařovi. Zejména v první půli tým oslabený o Kalinu (dovolená) a Tótha (horečka) podržel minimálně ve třech velkých šancích a to zřejmě rozhodlo. Protože zatímco hosté svoje možnosti propásli, domácím jediná střela stačila na vedení. To když Šíma protáhl míč mezi beky a vysunul do sóla Čížka, který nezaváhal.

Kladno udrželo proti kvalitnímu soupeři vedení i ve druhém poločase a teprve závěr přinesl další změny stavu. Nejprve se znovu prosadil Čížek, ale klid domácím dlouho nepřál – Bohdan bleskově odpověděl. Pro hosty byla na zvrat už ale pozdě.

„Absence Kaliny s Tóthem byla samozřejmě znát a soupeř byl lepší. Nepouštěl nás do kombinací, mnoho jsme toho nevytvořili. Nicméně kluky musím pochválit, předvedli obrovské nasazení, bojovnost, vůli a bojovnost. Proto máme důležitou výhru, byť se rodila i se štěstím. Hodně nás podržel Tesař,“ hodnotil kouč Kladna Jan Pejša.

„Pro nás je to zase smolný zápas. Byli jsme více na míči, ale naše produktivita byla špatná,“ litoval po utkání trenér Nymburka Jan Buryán. „Gól jsme dali až na konci, když se trefil Bohdan. A minutu před koncem jsme ještě mohli vyrovnat, ale v dobré pozici překopl bránu Škarecký. Z naší strany to byl povedený zápas, který se ale nepovedl výsledkově, což mě štve. I na hráčích bylo vidět, že jsou z výsledku přepadeni,“ řekl k prohranému střetnutí kouč Polabanu. „Šance jsme měli v obou poločasech a na konci jsme mohli vyrovnat, ale takový je fotbal,“ dodal Buryán.

SK Kladno - Nymburk 2:1 (1:0)

Branky: 30. a 82. Čížek - 85. Bohdan. Rozhodčí: Vnuk. Diváků: 200.
Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Borák – Čížek, Pechr, Holub, Šíma – V. Procházka (86. Abrham), Richter (70. Růžička).
Polaban Nymburk: Plaček – Bejbl (80. Bohdan), Vyskočil, Daněk, T. Dudla – Novotný (56. Hobík), Škarecký, Čuřík, M. Dudla (56. Dudek), Bodlák – Zörkler.