„Myslím, že první poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Soupeř trošku více držel balon, ale jinak to bylo bojovné a žádný extra fotbal k vidění nebyl,“ řekl po utkání jeden z nymburských trenérů Lukáš Vlk. „V poločase jsme si řekli, že musíme hrát stejně. Hlavně jsme oproti přípravě hodně změnili přístup a to mě potěšilo. Navíc jsem byl spokojený i s nasazením. Derby bylo živé a korektní. Po dvou brankách soupeře jsme asi deset minut před koncem vykřesali naději, ale těsně před koncem se hostující hráč trefil neuvěřitelně do šibenice. Výsledek je asi zasloužený, mě ale potěšil předvedený výkon a nasazení,“ hodnotil utkání kouč Vlk.

V týmu Polabanu nastoupil také zkušený Tomáš Svoboda ze Sadské. „Toho jsme získali v pátek na poslední chvíli. Je ve hře obrovsky znát, je zkušený a nebojí se hrát,“ chválil Svobodu trenér Polabanu.

Právě nasazení Tomáše Svobody zaskočilo i hostující tábor. „Překvapilo mě nasazení Tomáše Svobody, který byl v dresu domácích nejlepším hráčem a ukázal, že má stále svoji kvalitu,“ uvedl po divizním okresním derby kormidelník Ostré Pavel Jícha.

„V derby jsme podle mého názoru zaslouženě zvítězili. Byli jsme aktivnější a měli i více šancí,“ hlesl trenér hostující Ostré. „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit v prvním jarním kole, věřím, že nám to pomůže zejména psychicky. Polabanu bych rád pochválil hrací plochu, kterou měli na tuto dobu velmi dobře připravenou,“ dodal Jícha.

Polaban Nymburk – Ostrá 1:3

Branky: 82. M. Dudla – 54. Jackl, 73. POběrežský, 91. Hošťálek. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 0:2. Diváci: 290. Poločas: 0:0.
Polaban Nymburk: Plaček – Herčík, Bohdan, T. Dudla, Drobný – Novotný (72. Krušinský), Bartoš (84. Mejzr), Svoboda, Hobík (80. Vaníček), Zörkler – M. Dudla.
Sportovní sdružení Ostrá: Binder – Bodlák (72. Moudrý), Hošťálek, Jackl, Poběrežský (75. Kocourek) – Hudec, Vobořil, Knobloch (90. Mareš), Smetana Řezníček (87. Fingerhut) – Horák (90+2. Urbánek).