Každý, kdo se chce nechat otestovat, zaplatí minimální stanovenou cenu 1 700 korun. Kdo však potřebuje navíc potvrzení od lékaře, které je vyžadované na hranicích, musí si připravit dalších 300 korun.

„Při objednávání v Chebu mi telefonicky sdělili, že si mám připravit přesnou částku 1700 korun. Poté jsem však platit dva tisíce. Ještě, že jsem měl u sebe hotovost,“ říká jeden z pendlerů Petr.

Karlovarská krajská nemocnice, pod níž ta chebská spadá, opravdu uvádí na svých stránkách, ať si zájemci o test připraví přesně sedmnáct stovek. Dále však upozorňuje, že kdo chce i potvrzení musí si připlatit. „Je to standardní poplatek, který hradí u lékaře za potvrzení každý. Ať už jde o autoškolu či jiné vyšetření nebo potvrzení. V tomto případě jdeo požadavek na vystavení potvrzení o bezinfekčnosti a ten je zpoplatněn částkou za administrativní výkon ve výši 300 korun,“ řekl mluvčí nemocnic v Karlových Varech a Chebu Vladislav Podracký.

Částky za podobné úkony se podle něj pohybují zhruba od 260 do 360 korun a nemocnice zvolila přibližný střed. Potvrzení si lze vyzvednout osobně nebo nechat poslat mailem. Pokud má klient zájem o pouhý test na COVID – 19 a stačí vydaná zpráva, zda je pozitivní či negativní, zaplatí pouze státem stanovenou cenu.

Nemocnice v Karlových Varech pomalu najíždí na některé plánované úkony například na ortopedii. Prozatím však v omezeném režimu. V chebské nemocnici se finišuje s porodnicí.