Ochránci přírody nabízejí dobrovolníkům, kteří se chtějí zapojit a dobrovolný úklid zorganizovat, materiální i informační podporu. Na stránkách www.uklidmesvet.cz si mohou prostřednictvím formuláře úklid zaregistrovat a zároveň požádat o pytle na odpadky, pracovní rukavice i cenné rady. 

„Chceme lidi inspirovat ke krokům, které pomohou přírodě. K tomu přispějí příběhy ostatních, které budeme zveřejňovat na našich webových stránkách i sociálních sítích,“ říká koordinátorka akce Veronika Andrlová a dodává, že tato akce je výjimečná svou masovostí, kdy v jeden moment opravdu intenzivně motivuje lidi po celém světě do řešení stejného problému. 

Úklidové akce zveřejní ochránci přírody, také na takzvané „úklidové“ mapě. Tu mohou využít další dobrovolníci, kteří budou hledat organizované úklidy ve svém okolí. 

Letní pochod z Brandýsa nad Labem do Čelákovic.
Tip na výlet: příroda i historie na cestě z Brandýsa do Čelákovic

Zpestření úklidů přinesou soutěže, které organizátoři připravili. Lidé se mohou těšit na tradiční fotografickou soutěž „Před a po“, která spočívá ve fotodokumentaci uklízeného místa před začátkem úklidu a bezprostředně po něm. Druhou fotografickou soutěží bude „Fotografie z akce“, která přináší neomezenou míru fantazie. Fotografie nejzajímavější, nejvtipnější, nejakčnější má větší pravděpodobnost výhry. Poslední soutěží je „videosoutěž“ z úklidu, o odpadcích, o recyklaci nebo jen o tom jak třídíte u Vás doma. Pravidla najdete rovněž na stránkách www.uklidmesvet.cz.

Ukliďme svět v roce 2021 poprvé po mnoha letech nemá žádného generálního partnera. O to více si vážíme pomoci a podpory od: Ministerstva životního prostředí Hlavní města Prahy a společností ALPINE PRO, DPD CZ, DB Schenker.

Veronika Andrlová, Český svaz ochránců přírody

Letos se poděbradští skauti na táboře vypravili po stopách Rychlých šípů za Záhadou hlavolamu.
Vzpomínáte? Ešusy, stany, bahno a dobrodružství. Vzhůru za Rychlými šípy